EN

26.05.2021, 08:34 Wersja do druku

Bydgoszcz. "Proszę słonia!" Teatru Kameralnego w amfiteatrze Opery Nova

W sobotę (29 maja) o godzinie 17 w amfiteatrze Opery Nova będzie można zobaczyć spektakl "Proszę słonia!" w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Wstęp bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

fot. Przemysław Bator

Po długiej przerwie instytucje kultury wracają do organizacji wydarzeń na żywo. Teatr Kameralny  zaprasza zatem na spektakl z udziałem publiczności. Tym razem pod gołym niebem.

Będzie to premierowy pokaz sztuki "Proszę słonia!" z udziałem widowni na żywo. W lutym tego roku odbyła się premiera spektaklu online, na teatralnym kanale YouTube.

Spektakl "Proszę słonia!" to adaptacja Arkadiusza Klucznika na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna. Historia opowiada o kilkuletnim chłopcu, Piniu, najmniejszym w swojej klasie, który zaprzyjaźnia się z porcelanowym słoniem. Ich przyjaźń jest początkiem niezwykłych przygód, nowych znajomości i zaskakujących zdarzeń. Sztuka jest skierowana do dzieci od lat 5 oraz całych rodzin.

- "Proszę słonia!" to pierwszy spektakl Teatru Kameralnego po częściowym zniesieniu obostrzeń. Kolejny miesiąc, czerwiec, będzie obfitował w wydarzenia dla widzów w każdym wieku, ale pokaz przewidziany na koniec tego miesiąca jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że "Proszę słonia!" po raz pierwszy można zobaczyć na żywo. Wydarzenie włączone jest w obchody Dnia Dziecka, więc w ramach prezentu dla wszystkich widzów Teatru, dzieci w każdym wieku, wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny - mówi Anna Mochalska z Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.

Liczba miejsc na widowni – zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami – zostanie ograniczona do wymaganych 50 proc., dlatego konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Miejsce można rezerwować telefonicznie (887 467 102) lub mailowo ([email protected]).

Źródło:

Autor:

sza