EN

14.05.2021, 13:19 Wersja do druku

Bydgoszcz. „Proszę słonia!” na Dzień Dziecka od Teatru Kameralnego

Po długiej przerwie instytucje kultury wracają do organizacji wydarzeń na żywo. Teatr Kameralny w Bydgoszczy z przyjemnością zaprasza więc na spektakl z udziałem publiczności.  Już 29 maja o godzinie 17 w amfiteatrze Opery Nova będzie można zobaczyć przedstawienie „Proszę słonia!” w reżyserii Arkadiusza Klucznika, w którym wystąpi niemal cały zespół aktorski.

fot. mat. teatru

Będzie to premierowy pokaz z udziałem widowni na żywo – w lutym tego roku odbyła się premiera spektaklu online, na teatralnym kanale YouTube. Okazja zatem nie lada – Słoń Dominik po raz pierwszy zaprezentuje się widzom bez pośrednictwa monitorów.

Spektakl „Proszę słonia!” to adaptacja Arkadiusza Klucznika na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna. Historia opowiada o kilkuletnim chłopcu, Piniu, najmniejszym w swojej klasie, który zaprzyjaźnia się z porcelanowym słoniem. Ich przyjaźń jest początkiem niezwykłych przygód, nowych znajomości i zaskakujących zdarzeń. Sztuka jest skierowana do dzieci od lat 5 oraz – oczywiście – całych rodzin.

„Proszę słonia!” to pierwszy spektakl Teatru Kameralnego po częściowym zniesieniu obostrzeń. Kolejny miesiąc, czerwiec, będzie obfitował w wydarzenia dla widzów w każdym wieku, ale pokaz przewidziany na koniec tego miesiąca jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że „Proszę słonia!” po raz pierwszy można zobaczyć na żywo. Wydarzenie włączone jest w obchody Dnia Dziecka, więc w ramach prezentu dla wszystkich widzów Teatru, dzieci w każdym wieku, wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Ponieważ liczba miejsc na widowni – zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami – zostanie ograniczona do wymaganych 50%, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc; decyduje kolejność zgłoszeń. Miejsce można rezerwować telefonicznie (887 467 102) lub mailowo ([email protected]) od 18 maja.
Źródło:

Materiał nadesłany