EN

12.11.2020, 09:53 Wersja do druku

Bydgoszcz. Premiera "Operowego zawrotu głowy" na kanale YouTube

Listopadowe chłodne popołudnie jest  w sam raz, aby cała rodzina spędziła  je w… operze! Opera Nova zaprasza w sobotę 14 listopada o godz. 17 na „Operowy zawrót głowy”: premiera tego muzycznego spektaklu familijnego  ONLINE NA KANALE YOUTUBE. Do transmisji można "wejść" m.in. klikając strzałkę na sliderze z informacją "Operowy zawrót głowy..." na stronie głównej www.opera.bydgoszcz.pl.

fot. Andrzej Makowski

Mini-opera do muzyki Macieja Małeckiego wprowadza dzieci w wieku od 6 do 12 lat w świat opery. Treści adresowane są także dorosłych widzów. Ideą spektaklu reżyserowanego przez Magdalenę Małecką-Wippich jest zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery, ukazanie im piękna i bogactwa naszego rodzimego języka oraz zachęta do poprawnego posługiwania się polszczyzną.

Opera Nova zaprasza wszystkich Młodych Widzów, którzy w sobotę zasiądą przed komputerami, tabletami i in., aby po obejrzeniu spektaklu zechcieli podzielić się wrażeniami i przesłali recenzję: w formie audiowizualnej lub pisemnej na  operowy FB lub e-mail: [email protected]

Wśród Autorów recenzji rozlosowane zostaną 2 komplety gadżetów: koszulki, kubki, podkładki z motywem "Coppelii".

Oczywiście, ciekawi jesteśmy także opinii dorosłych dziennikarzy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne