EN

19.04.2021, 14:31 Wersja do druku

Bydgoszcz. Premiera baletu "Szepty i cienie" w Międzynarodowym Dniu Tańca

Opera Nova informuje, iż najbliższa jej premiera - balety SZEPTY I CIENIE” w choreografii Jacka Przybyłowicza -  zaprezentowana zostanie online w Międzynarodowym Dniu Tańca, 29 kwietnia 2021 r. o godz.19. na kanale YT Opery Nova. Transmisja będzie bezpłatna.

fot. Andrzej Makowski/ mat. teatru

Tryptyk baletowy autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów tańca współczesnego. Jacek Przybyłowicz dotąd stworzył dla Baletu Opery Nova choreografię do legendy dramatycznej „Potępienie Fausta”. Obecnie pracuje z tancerzami nad swym „wieczorem autorskim”, który wypełnią trzy jednoaktówki taneczne.

Legendarne „Barocco”, stworzone pierwotnie na Biennale Tańca w Lyonie, było już wystawiane na kilku europejskich scenach; po premierze pisano "Nie dziwię się, że ,,Barocco'' Przybyłowicza przyjęte zostało w Lyonie wielominutową owacją. I że przedstawiciele światowych agencji artystycznych oraz krytycy podkreślali niezwykłą harmonię kompozycji ruchu, płynność elementów tańca współczesnego i barokowej tradycji". Najnowsza wersja tego dzieła, nad którą pracuje aktualnie nasz Balet będzie dopasowana do emploi artystycznego tancerzy. Pozostałe części składające się na program wieczoru baletowego będą miały prapremiery w Operze Nova.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne