EN

28.05.2024, 09:38 Wersja do druku

Bydgoszcz. „Operowy zawrót głowy" na Dzień Dziecka i gościnne młodzieżowe „Juvenalia” w Operze Nova

Opera Nova zaprasza na spektakle dedykowane młodym widzom: „Operowy zawrót głowy" na Dzień Dziecka i gościnne młodzieżowe „Juvenalia” Polskiego Baletu Narodowego-Junior.

fot. Marek Chełminiak

„Operowy zawrót głowy" to mini-opera skomponowana przez Macieja Małeckiego. Występują w niej soliści-śpiewacy, kwartet smyczkowy i czworo tancerzy.

W przedstawieniu Opery Nova przewodnikami po operowym światku będą: sopran Kropka (Julia Pruszak, Magdalena Polkowska) i bas Wykrzyknik (Janusz Żak, Łukasz Jakubczak).

Artyści nie tylko bawią publiczność, ale i „bezboleśnie” edukują!
„Operowy zawrót głowy" to uniwersalna opowieść o muzyce, o języku i o tym, na czym w ogóle polega opera.  Na ten muzyczny spektakl o polszczyźnie, o jej wymagającej dykcji oraz o królującym w teatrze operowym języku włoskim, Opera Nova zaprasza przede wszystkim dzieci (choć dorośli też będą bawić się świetnie)  w piątek i sobotę, 31 maja i 1 czerwca (każdego dnia o godzinie 11 i godzinie 16).

Ostatnimi przed wakacjami spektaklami, które Opera Nova poleca młodym widzom będą dwa występy Polskiego Baletu Narodowego-Junior. W projekcie zainicjowanym przez Krzysztofa Pastora, wybrani adepci polskich szkół baletowych uczestniczą w mistrzowskich warsztatach prowadzonych przez wybitnych choreografów i sami próbują swych sił w tej dziedzinie sztuki. Efekt ich pracy i umiejętności zdobytych pod okiem twórców współczesnego tańca ocenimy na scenie Opery Nova 18 i 19 czerwca w spektaklu składającym się z 5 utworów, pod zbiorowym tytułem „Juvenalia”.

Źródło:

Materiał nadesłany