EN
16.02.2022, 11:29 Wersja do druku

Bydgoszcz. Operowe zmagania z włoszczyzną i polszczyzną

Zostaw nudne komputery, przyjdź na spektakl do Opery! Zapraszamy widzów wieku 6+  na sobotnie i niedzielne spektakle „Operowego zawrotu głowy” - zachęca Opera Nova w Bydgoszczy.

fot. Marek Chełminiak/mat. teatru

Czy można stworzyć małą operę dla małych dzieci? Taką, która skupiłby uwagę pełnych energii młodych widzów? Taką, która byłaby zabawna i uruchamiała wyobraźnię?

Maciej Małecki, kompozytor, napisał „Operowy zawrót głowy", mini-operę z poczuciem humoru. Występują w niej: dwoje solistów-śpiewaków, kwartet smyczkowy i czworo tancerzy. Inspiracją tekstów piosenek są wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej, znanej autorki literatury dziecięcej.

W nagrodzonym (Nagroda Muzyczna im. Kiepury w kategorii : najlepszy spektakl dla dzieci w 2021 r.) przedstawieniu Opery Nova przewodnikami po operowym światku będą: sopran Kropka (Julia Pruszak, Magdalena Polkowska) i bas Wykrzyknik (Janusz Żak, Łukasz Jakubczak). „Operowy zawrót głowy" to uniwersalna opowieść o muzyce, o języku i o tym, na czym w ogóle polega opera. Na ten muzyczny spektakl o polszczyźnie, o jej wymagającej dykcji oraz o królującym w teatrze operowym języku włoskim, zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę, 19 i 20 lutego, dwukrotnie każdego dnia: o godz. 11 i godz.16.

Dorośli Widzowie także mogą dowiedzieć się czegoś ciekawego !

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat