EN

15.09.2022, 10:38 Wersja do druku

Bydgoszcz. Napijmy się bel canta. Weekend z „Napojem miłosnym” w Operze Nova

Historia „Napoju miłosnego” opowiedziana przez Gaetana Donizettiego w jego operze komicznej zostanie przedstawiona w Operze Nova po raz 55. i kolejne w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (16, 17, 18 września).

fot. Marek Chełminiak/mat. teatru

Adina to bogata ślicznotka, zaczytująca się w romansowej literaturze, Dla biednego Nemorina, któremu skradła serce, wydaje się nieosiągalna. Może nigdy nie odważyłby się zawalczyć o jej uczucie, gdyby nie niespodziewane przybycie obrotnego Doktora Dulcamary, wynalazcy i sprzedawcy cudownego napoju gwarantującego wzajemność w miłości. Jest jednak rywal, „bóg wojny”, czyli sierżant Belcore, któremu niewiasty padają do stóp. Wszyscy przewijają się przez scenę niesieni cudowną muzyką Donizettiego . Przedstawienie w mistrzowskiej reżyserii Krzysztofa Nazara zdobyło nagrodę im. Kiepury dla najlepszego spektaklu muzycznego w 2009 r..

W czasie najbliższych przedstawień jako para głównych bohaterów wystąpią Marta Ustyniak-Babińska i Szymon Rona (16 IX g. 19 i 18 IX o g. 18.), Victoria Vatutina i Krzysztof Zimny (17 IX g. 19). Jako Belcore: Sławomir Kowalewski i Arkadiusz Anyszka, jako Dulcamara: Janusz Żak i Damian Konieczek. Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat