EN

21.09.2021, 08:55 Wersja do druku

Bydgoszcz. Festiwal Sytuacje/Relacje na deskach Teatru Polskiego. Święto sztuki alternatywnej

Inne aktualności

Stowarzyszenie Teatralne Juvenkracja i Teatr Niebopiekło zapraszają na spektakle w ramach festiwalu teatrów alternatywnych Sytuacje/Relacje.

Festiwal otworzy w czwartek (23 września) o godz. 19 sztuka "Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu" w reżyserii Krzysztofa Popiołka. "Sceniczna chóralna opowieść bada kondycję świata i psychiki człowieka po wybuchu, człowieka przygniecionego ciężarem trudnej przeszłości, funkcjonującego w chmurze obrazów i zdań, które przylepiły się do niego w trakcie drogi i które przyniósł ze sobą aż do: teraz, tutaj" - zapowiadają twórcy. W przedstawieniu zagrają: Bibianna Chimiak, Karolina Sabat, Dariusz Mikuła i Piotr Starzyński.

Kolejnym spektaklem prezentowanym w ramach festiwalu Sytuacje/Relacje będzie "I Come to You River: Ophelia Fractured". Sztuka wyreżyserowana przez Przemysława Błaszczaka inspirowana jest "Hamletem" Williama Szekspira i "Hamletem Maszyną" Heinera Müllera. "Podejmujemy próbę ponownego opowiedzenia historii Ofelii, tym razem głosami współczesnych, młodych kobiet, które szukają odpowiedzi na pytanie o przekaz, jaki dziś płynie z badania tej postaci, tak mocno zakorzenionej w naszej kulturze. Rzucamy światło na Ofelię, by uległo załamaniu i odsłoniło, co ukryte w jej losie" zaznaczają twórcy. Spektakl do zobaczenia w sobotę o godz. 19.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal Sytuacje/Relacje na deskach Teatru Polskiego. Święto sztuki alternatywnej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

sza

Data publikacji oryginału:

20.09.2021 19:32