EN

10.10.2022, 10:08 Wersja do druku

Bydgoszcz. Anita Sokołowska wróciła do Teatru Polskiego. Trwają próby „Komediantki"

Anita Sokołowska przez wiele lat była aktorką Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Teraz wróciła w zupełnie nowej roli. Wyreżyseruje spektakl na podstawie książki Władysława Reymonta.

fot. mat. teatru

Anita Sokołowska była aktorką bydgoskiego teatru od 2007 do 2017 r. Rok po rozpoczęciu pracy zdobyła dwie nagrody Festiwalu Prapremier: za role w spektaklu Jana Klaty "Witaj, żegnaj" oraz "Nordost" Grażyny Kani. Przez lata była jedną z największych gwiazd bydgoskiego zespołu aktorskiego, grała m.in. u Macieja Prusa, Wiktora Rubina, Pawła Łysaka czy Bartka Frąckowiaka.

Szerszą popularność zdobyła dzięki rolom w serialach "Na dobre i na złe" i "Przyjaciółki". Została też jurorką w programie "The Brain. Genialny umysł".

Sokołowska z bydgoską sceną pożegnała się znakomitym spektaklem "Workplace" w reżyserii Frąckowiaka, w którym występowała razem z Beatą Bandurską i Magdaleną Celmer.

Teraz aktorka przygotuje spektakl według książki Władysława Reymonta "Komediantka". Powieść powstała na bazie teatralnych doświadczeń autora i jego obserwacji środowiska aktorskiego. Bohaterką jest młoda dziewczyna z Bukowca, Janka Orłowska, która, chcąc wyrwać się z prowincjonalnego świata i buntując się przeciwko narzuceniu jej kandydata na męża przez ojca, wstępuje do teatru. Premiera spektaklu "Komediantka - teatr. Stan wyjątkowy" odbędzie się 13 stycznia.

fot. mat. teatru

Tytuł oryginalny

Anita Sokołowska wróciła do Bydgoszczy. Trwają próby do "Komediantki"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Sandra Zakrzewska

Data publikacji oryginału:

10.10.2022