EN

8.02.2021, 16:59 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Teatr Polski wraca po przerwie z przedpremierowym pokazem

mat. teatru

Przedpremierowym pokazem "Pół żartem, pół sercem" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza zainauguruje w piątek bielski Teatr Polski występy po przerwie wywołanej przez obostrzenia związane z COVID-19 - podała w poniedziałek Irena Świtalska z bielskiej sceny.

"W teatrze trwają już także próby do kolejnych dwóch tytułów. Wiosną repertuar zasilą spektakularne produkcje, z muzyką na żywo - +Krum+ w reżyserii Małgorzaty Warsickiej oraz +Big Bang, czyli Wieki Wybuch+ w reżyserii Tomasza Dutkiewicza" - powiedziała Świtalska.

Komedia "Pół żartem, pół sercem" Kena Ludwiga jest inspirowana filmowym przebojem lat 50. XX w. "Pół żartem, pół serio" Billy'ego Wildera.

Świtalska dodała, że w lutowym repertuarze znajdą się także "Pomoc domowa", "Wyspa Kalina" oraz "Seks dla opornych". "Te dwie ostatnie propozycje będą prezentowane na dużej cenie. W kolejce czekają tytuły, które miały swoje premiery w pechowym 2020 r. i zostały zagrane zaledwie kilka razy: +Hotel Westminster+, +Cyrano de Bergerac+, +W górę!+ i +Zły+" - powiedziała.

Świtalska zaznaczyła, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, widzowie mogą wypełnić tylko 50 proc. miejsc.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka, a od 1945 r. jako polska.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne