EN
11.04.2022, 12:36 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Teatr Polski dla uchodźców z Ukrainy: spektakle za 1 zł

Bielski Teatr Polski zaprasza uchodźców z Ukrainy. Zarezerwował dla nich na każdy spektakl, z wyjątkiem pokazów premierowych i wydarzeń gościnnych, pulę miejsc na widowni dużej sceny. Bilety będą sprzedawane za symboliczną złotówkę – podał impresariat bielskiej sceny.

fot. mat. teatru

„Gości z Ukrainy, którzy są zainteresowani spektaklami Teatru Polskiego (…) zapraszamy na wszystkie przedstawienia na dużej scenie Teatru Polskiego, z wyjątkiem premier i wydarzeń gościnnych. (…) Na każdy spektakl przeznaczamy pulę 15 miejsc” – zakomunikował teatr.

Przy zakupie biletu za 1 zł należy okazać paszport ukraiński. Możne je rezerwować w biurze organizacji widzów.

Podobną decyzję podjęła wcześniej także druga bielska scena – Teatr Lalek „Banialuka”, w której repertuarze znajduje się wiele spektakli dla najmłodszej widowni. Zaoferowała Ukraińcom darmowy wstęp na spektakle weekendowe do końca czerwca. „Wystarczy, że zadzwonicie do biura obsługi widza i uprzedzicie nas, abyśmy mogli zapewnić miejsca” – podał teatr.

Bielski Teatr Polski powstał w 1890 r. Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka, a od 1945 r. jako polska.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych scen lalkowych w Polsce.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne