EN

14.05.2021, 12:16 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Teatr lalek Banialuka wraca na scenę

Bielski teatr lalek Banialuka zapowiedział powrót na scenę po przerwie wywołanej pandemią. 23 maja wystawi na niej „Jasia i Małgosię”. Tydzień wcześniej da pokazy plenerowe. Przed budynkiem teatru pokaże „Koziołka Matołka” – podała w piątek bielska scena.

"Koziołek Matołek", fot. Tomasz Sylwestrzk / mat. teatru

"To jest najszczęśliwszy moment w naszym artystycznym życiu. Zaczynamy grać na scenie! Czekamy na pełną widownię" – napisała Banialuka na swoim profilu facebookowym.

W niedzielę, 23 maja artyści dwukrotnie pokażą "Jasia i Małgosię" Jana Brzechwy w reżyserii Lecha Chojnackiego. Spektakl miał swą premierę w 2004 r. "To żartobliwa wersja przygód Jasia i Małgosi, adresowana szczególnie do najmłodszych dzieci. Aktorzy nieustannie są na scenie: biegają, śpiewają, przebierają się i wspomagani przez wpadającą w ucho muzykę, utrzymują szybkie tempo akcji" – podał impresariat Banialuki.

Zanim artyści wrócą w teatralne mury, już w najbliższą niedzielę wystąpią na placu przed siedzibą Banialuki. Dwukrotnie zaprezentują spektakl "Koziołek Matołek" w reżyserii Lucyny Sypniewskiej.

"Spektakl zrealizowany został w konwencji zabawy teatralnej. Kolorowa scenografia i pomysłowe rekwizyty działają na wyobraźnię. Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka wypełniają scenę przykuwając uwagę" – zachęca teatr.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych scen lalkowych w Polsce.

Źródło:

PAP

Autor:

Marek Szafrański

Data publikacji oryginału:

14.05.2021