EN

7.05.2021, 13:01 Wersja do druku

Białystok. Weekendowa wizyta w Japonii i spotkanie z Lenką

fot. Krzysztof Bieliński

W najbliższy weekend dzięki Białostockiemu Teatrowi Lalek wszyscy spragnieni dalekich podróży i poznania nowych kultur będą mogli w zaciszu swoich domów przenieść się do odległej Japonii. Wszystko to za sprawą widowiska zrealizowanego w konwencji japońskiego teatru Bunraku pt. „Wyspa Demonów".

Bunraku to teatr, który powstał 300 lat temu, charakteryzujący się unikalną, precyzyjną formą animacyjną.

Młodzi widzowie, ale nie tylko oni, będą mieć doskonałą okazję do spędzenia czasu w pełnej dobrego humoru krainie samurajów, pięknych gejsz, czy smoków, gdzie na niewielkiej wyspie pojawia się demon zakłócający życie jej mieszkańców.

Za scenariusz i reżyserię widowiska odpowiada Waldemar Wolański, choreografię - Joanna Wolańska, zaś za niezwykłą oprawę muzyczną - Krzysztof Dzierma. W obsadzie m.in. Magdalena Dąbrowska, Łucja Grzeszczyk, Grażyna Kozłowska oraz wielu innych znakomitych aktorów.

- Mimo zapowiadanych zmian, zapewne jeszcze długo podróżowanie będzie utrudnione. Jednak to, co w rzeczywistości jest trudne - może wydarzyć się w teatrze. Nasz spektakl, dzięki pięknym lalkom inspirowanym japońskim teatrem Bun-raku, pozwoli widzom przenieść się na chwilę do odległego zakątka świata i zanurzyć w baśniowej opowieści o egzotycznej wyspie, miłości i nieoczekiwanych wydarzeniach. Pamiętajmy zatem, że teatr to nasze małe okno na świat - mówi Jacek Malinowski, dyrektor Białostockiego Teatru Lalek, zachęcając przy tym do przeniesienia się już w ten weekend do Kraju Kwitnącej Wiśni za pomocą platformy            streamingowej www.btl.ppv-stream.pl na której dostępny będzie spektakl „Wyspa Demonów". Obejrzeć można go na żywo zarówno w najbliższą sobotę (8 maja) jak i niedzielę (9 maja) o godzinie 17. Wstęp: 30 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Weekendowa wizyta w Japonii i spotkanie z Lenką

Źródło:

Kurier Poranny Nr 87

Wątki tematyczne