EN
22.08.2022, 16:09 Wersja do druku

Białystok. Warsztaty teatralne dla dorosłych i nowy sezon w Nie Teatrze

NIE TEATR kończy niebawem przygodę na tarasie w ramach Letniego grania, przed nami jeszcze jeden koncert i poranna sesja jogi na tarasie 27 sierpnia o 10:00. We wrześniu startuje kolejny sezon, a rozpocznie się nie wydarzeniem artystycznym, a uruchomieniem grupy teatralnej dla dorosłych.

fot. mat. teatru

TEATR NIE DO BANI – taką zabawną nazwę wybraliśmy dla nowej inicjatywy Nie Teatru we współpracy z Bernart Bernard Bania.

Obserwując zainteresowanie teatrem, po wielu ciekawych, inspirujących rozmowach, zarówno w Nie Teatrze, jak i z aktorem Teatru Dramatycznego, Bernardem Banią, który od wielu lat obok działalności scenicznej prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zdecydowaliśmy się uruchomić grupę teatralną dla dorosłych.

To zaproszenie do teatru dla każdego, kto od zawsze marzył, by nie tylko być widzem, a stanąć po drugiej stronie, na scenie. To być może też pomysł, który właśnie w tej chwili zainspiruje uczestników kultury, by swoją energię, kreatywność i wewnętrzną potrzebę zrealizować w nietypowej grupie, bo w grupie teatralnej. Nie trzeba mieć doświadczenia, wystarczy pasja i chęć.

‍Grupa będzie funkcjonowała w formie całorocznych warsztatów kończących się pokazem teatralnym na scenie Nie Teatru. Poprowadzi ją Bernard Bania, zawodowy aktor, który zagrał ponad 80 ról na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki.

Dlaczego WARTO SIĘ ODWAŻYĆ?

Nasze warsztaty to:

- dotknięcie teatru z profesjonalnym przewodnikiem, którym jest Bernard Bania, aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki

- lepsze poznanie siebie, swoich możliwości

- działanie z wyobraźnią

- trening publicznych wystąpień, które są nieodłączną częścią codziennego życia

- praca nad tekstem, trening poprawnej wymowy i dykcji

- czas spędzony w zespole, który motywuje i pozytywnie nastraja

- poznanie tajników pracy aktora

- niezapomniane przeżycie

- współtworzenie atmosfery i towarzyszenie działaniom Nie Teatru

ORGANIZACJA WARSZTATÓW

- startujemy 4 września

- warsztaty odbywają się raz w tygodniu, w niedzielę w godz. 13:00-15:00, zgodnie z kalendarzem szkolnym, uwzględniając wszystkie przerwy świąteczne, ferie i wolne dni

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY

Zapraszamy do kontaktu, zapytań i rezerwacji miejsca pod adresem [email protected], informacji udzielimy także telefonicznie pod nr 667 922 939. Opłaty są miesięczne, obowiązuje wpisowe.

Z uwagi na formę warsztatową zajęć ilość miejsc jest ograniczona. Opłata miesięczna wynosi 200 zł. Gwarancją miejsca na warsztatach jest wpłata wpisowego w wysokości 200 zł (wpisowe zostanie przeznaczone na materiały dydaktyczne oraz elementy scenograficzne, rekwizyty, etc. do pokazu finałowego)

fot. mat. teatru

Nowy sezon w Nie Teatrze

8 października minie rok od uruchomienia w budynku Astorii nowej sceny impresaryjnej, miejsca kultury, jakim stał się Nie Teatr. W sobotę dokładnie 8 października spotkamy się z tej okazji z Dorotą Stalińską, która obdzieli nas swą charyzmą w koncercie „Ratuj się kto może”, łączącym w sobie stand-up, koncert i fragmenty kultowych sztuk aktorki.

Regularny repertuar startuje 17 września, wraz z premierą nowego spektaklu białostoczanek z Teatru BaWiMo, a potem czekają nas miesiące wypełnione jak zawsze znakomitymi koncertami, spektaklami i wydarzeniami o charakterze one man show.

Wybitna lekcja Szekspira w wykonaniu Andrzeja Seweryna czy eksperymentalny teatr z udziałem pochodzącego z Białegostoku Artura Krajewskiego, koncert Krzysztofa Antkowiaka czy intymne aranżacje przebojów Kory w wykonaniu Ramony Rey. Absurdalny humor mieszający się z gorzką diagnozą naszej rzeczywistości autorstwa Wojtka Fiedorczuka, Krzysztofa Daukszewicza, Krzysztofa Skiby czy Tymona Tymańskiego. Niepodrabialna Joanna Kołaczkowska. I barwne Dni Czeskie 28-30 października.

Przygotowaliśmy także cykl wydarzeń familijnych. Spektakle „Tiki Rafa” i „Cyberprzestrzeń” poruszają aktualne tematy dbania o planetę i zagrożeń płynących z bezrefleksyjnego korzystania z Internetu, „Świąteczny list” to oczywiście propozycja w okolicach Mikołajek. Rodzice najmłodszych dzieci mogą zaplanować sobie udział w umuzykalniających, interaktywnych koncertach z cyklu „Muzyka łączy”: „Muzyczna rękawiczka” i „Świąteczny koncert rodzinny”

Nie Teatr będzie także gościł wystawy, grupy teatralne i inne wydarzenia, dzięki którym budynek Astorii stał się aktywnym i potrzebnym miejscem kultury na mapie Białegostoku.

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru.

https://www.nieteatr.pl/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne