EN
15.02.2022, 12:05 Wersja do druku

Białystok. Spektakl „Za wolność, byś wolny był” wraca do repertuaru Teatru Dramatycznego

To będą pierwsze pokazy spektaklu „Za wolność, byś wolny był” w reżyserii Grzegorza Suskiego od czasu jego premiery w grudniu 2021 roku. Z tej okazji Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował wyjątkową promocję biletową.

fot. Bartek Warzecha / mat. teatru

Widowisko sceniczne „Za wolność, byś wolny był” przybliża historię wprowadzenia stanu wojennego i powstania „Solidarności”. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty wierszy Stanisława Barańczaka oraz filmów dokumentalnych, a przede wszystkim wspomnienia członków regionalnej „Solidarności”.

– Wyzwaniem, które stoi przed każdym z nas, jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach stanu wojennego. By przypomnieć tamte wydarzenia, zapraszamy na widowisko sceniczne „Za wolność, byś wolny był”. Przygotowany przez nasz Teatr spektakl jest o tyle ważny,  gdyż odnosi się do kontekstu białostockiego. W przedstawieniu są zawarte materiały archiwalne: ogólnopolskie, a nawet i światowe, a także mające związek z  regionalną „Solidarnością”. Przedstawienie dedykujemy szczególnie młodemu pokoleniu, by zapoznało się z nieodległą historią, która zdarzyła się naprawdę – zauważa Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Widzowie będą mogli obejrzeć spektakl już w najbliższy weekend, 19 i 20 lutego o godz. 19.00 w Kinie Ton. Bilety w promocyjnej cenie: 40 zł – normalny, 30 zł – studencki, dostępne są w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie internetowej: dramatyczny.pl.


ZA WOLNOŚĆ, BYŚ WOLNY BYŁ
Reżyseria, scenografia, kostiumy: Grzegorz Suski
Scenariusz: Jolanta Hinc-Mackiewicz
Aranżacje muzyczne: Marcin Nagnajewicz
Obsada: Paula Gogol, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Katarzyna Mikiewicz, Agnieszka Możejko-Szekowska, Ewa Palińska, Katarzyna Siergiej, Urszula Szmidt, Kamila Wróbel-Malec, Marek Cichucki, Sławomir Popławski, Dawid Rostkowski, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz

Źródło:

Materiał nadesłany