EN
10.05.2022, 16:02 Wersja do druku

Białystok. Premiera „Dnia świra” w Nie Teatrze

Nie Teatr zaprasza 15 maja na premierę spektaklu „Dzień świra” Marka Koterskiego. Reżyserii tego kultowego tekstu podjął się Zbigniew Rybka – teatrolog, reżyser, menedżer kultury.

fot. mat. teatru

Wyreżyserował kilkadziesiąt przedstawień w interesujących z perspektywy teatru i widza przestrzeniach, czyli Rzeszowie, Radomiu, Gdyni, Łodzi czy Lesznie. Jako reżysera interesuje go teatr widza, w którym odbiorca staje się intelektualnym partnerem, a więc przygotujmy się na ciekawe wyzwanie, a przy tym nie lada rozrywkę, o co zadba występujący w głównej i jedynej roli Michał Wielewicki! Urodzony w Gdyni aktor dyplom uzyskał we wrocławskiej PWST. Dysponuje szerokim wachlarzem komediowych umiejętności, ale nie tylko. Zmiana nastroju na scenie, mimika, praca ciałem – to wszystko sprawia, że znakomicie odnajduje się w roli neurotycznego intelektualisty, którego ucieleśnieniem jest Adaś Miauczyński, bohater kultowego filmu Marka Koterskiego.

Nie Teatr zaprasza, by wspólnie sprawdzić 15 maja o 18.00 jak ten tekst rozgaszcza się na teatralnej scenie, co może z niego wycisnąć świetny aktor, jak może uwodzić widza obietnicą nieokrzesanego śmiechu i rozrywki, skrzętnie przemycając pod tym płaszczykiem ironię, a nawet gorycz, która pojawia się, gdy zdamy sobie sprawę, że tekst Koterskiego nie zestarzał się ani na jotę (aż ciśnie się na usta słowo: niestety). Ale śmiejmy i róbmy wszystko, by nie powtarzać losu bohatera spektaklu ;)

DZIEŃ  ŚWIRA, reż. Zbigniew Rybka

15 maja, 18.00

BILETY

O spektaklu: https://www.nieteatr.pl/wydarzenia/dzien-swira-premiera

Wydarzenie na FB: (6) DZIEŃ ŚWIRA - premiera w NIE TEATRZE | 15 maja 18:00 | Facebook

A po premierze…

Po premierze polecamy kolejne tytuły i nazwiska, których przyjazd do Białegostoku może poruszyć czytelników/słuchaczy/widzów. Na tej liście koniecznie trzeba odnotować ADAMA FERENCEGO.

21 maja Adam Ferency zagra w wyreżyserowanym przez siebie „Dzienniku przebudzenia” na motywach dzienników Jerzego Pilcha! To spektakl napisany dla dwójki aktorów: dojrzałego mężczyzny i młodej dziewczyny. U boku Adama Ferencego pojawi się Joanna Kosierkiewicz. Fot. Wojciech Kiczek

22 maja Waldemar Malicki z Filharmonii Dowcipu przeniesie się do Nie Teatru. Maestro fortepianu, wielokrotnie nagradzany artysta wielkiego formatu łączy kunszt pianistyczny i niebywałe poczucie humoru.

28 maja Andrzej Poniedzielski powróci do nas w koncercie „Bo, kobieta…”. Szaleńczo kochamy się w jego poczuciu humoru uznając spotkanie z nim nie tylko za lekcję kultury słowa, ale przede wszystkim romantyczną podróż do świata, którego na co dzień nie widzimy, a przecież jest, w relacjach i uczuciach, chowa się między ludźmi, ale trzeba pewnego wysiłku, żeby go dostrzec i doświadczyć.

NA DZIEŃ MAMY!

Mamy coś specjalnego

Białostoczanka, aktora Aneta Todorczuk pokaże swój spektakl MATKA POLKA TERRORYSTKA. Po spektaklu spotka się z widzami w ramach cyklu „Kobiety do dzieła!”, który z powodzeniem realizujemy od stycznia ze Stowarzyszeniem 100-lecie Kobiet. Fot. Tomasz Zacharow

A z okazji DNIA DZIECKA…

29 maja i 5 czerwca zapraszamy także na wydarzenia, które zainteresować mogą całe rodziny.

Największe przeboje animacji 29 maja zaśpiewają gwiazdy dubbingu: Tomasz Steciuk – głos Szeregowego  z „Pingwinów z Madagaskaru”, Prosiaczka z „Kubusia Puchatka” czy Theodora z „Alvina i Wiewiórek”  oraz Weronika Bochat-Piotrowska – polska księżniczka Disneya, której głosem śpiewały Vaiana i Kopciuszek.

5 czerwca „Dla mnie bomba!!!” pokaże aktor Krzysztof Zemło. Opowieść inspirowana tekstem Umberto Eco jest zbudowana wokół twierdzenia, że nawet najmniejsza cząsteczka na świecie ma znaczenie. Odkryjcie tę prawdę rodzinnie! Zapraszamy do naszego teatralnego laboratorium…

Repertuar oraz bilety dostępne są na stronie: https://www.nieteatr.pl/repertuar

Źródło:

Materiał nadesłany