EN

19.01.2022, 09:21 Wersja do druku

Białystok. Lista laureatów stypendium artystycznego prezydenta miasta

Inne aktualności

Prawie 20 różnorodnych projektów kulturalnych zostanie zrealizowanych w tym roku dzięki wsparciu miasta. We wtorek (18 stycznia) białostoccy twórcy otrzymali stypendia artystyczne prezydenta miasta Białegostoku. Wśród nich jest 10 młodych i 8 profesjonalnych artystów. Łączna wartość stypendiów wyniosła 232 tys. zł.

– W ciągu 16 lat wsparliśmy kilkuset projektodawców artystów. Stypendia dla młodych twórców przyznajemy od 2007 roku, a dla profesjonalnych od 2010 r. Dzięki temu wiele wartościowych pomysłów artystycznych zostało urzeczywistnionych – mówił dziś prezydent Tadeusz Truskolaski.

W tegorocznej edycji do Urzędu Miejskiego w Białymstoku wpłynęło w sumie 59 wniosków o stypendia – 22 od młodych twórców i 37 od profesjonalnych. Zgłoszenia, które przeszły ocenę formalną, zostały zaopiniowane przez komisję stypendialną.

We wtorek prezydent przyznał 8 stypendiów rocznych i 2 półroczne o łącznej wartości 142 tys. zł dla młodych twórców oraz 8 stypendiów o łącznej wartości 90 tys. zł dla profesjonalistów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Stypendia artystyczne prezydenta Białegostoku otrzymało 18 osób [LISTA]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

xp

Wątki tematyczne

Ludzie