EN
16.02.2022, 09:19 Wersja do druku

Białystok. Karnawałowy weekend w Operze. Na co się wybrać?

Szykuje się ciekawy weekend w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Odbędzie się Gala Karnawałowa oraz Koncert Muzyki Filmowej.

Podczas Gali Karnawałowej wystąpi sama Grażyna Brodzińska! Koncert będzie miał miejsce w piątek (18.02), o godz. 19:00 na Dużej Scenie w Operze, przy ul. Odeskiej 1.

Grażyna Brodzińska to niekwestionowana diwa polskiej sceny muzycznej. Nazywana także "Pierwszą Damą". Króluje na scenie i podbija serca słuchaczy na całym świecie. Zachwyca głosem, elegancją i temperamentem. Brodzińska jest śpiewaczką operetkową, musicalową i operową. Śpiewa sopranem. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Ma na swoim koncie liczne nagrania telewizyjne i radiowe. Występowała gościnie przed publicznością Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii.

Białostoczanie w ostatnim czasie mogą podziwiać Grażynę Brodzińska w operetce "Wesoła wdówka".

Grażyna Brodzińska 18 lutego wystąpi na Dużej Scenie w specjalnym, karnawałowym programie. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory ze światowego repertuaru oraz najsłynniejszych operetek i musicali. Artystce towarzyszyć będzie Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka.

Natomiast w niedzielę (20.02), o godz. 18:00 odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej (przeniesiony z 11.02). Będzie to wspaniała podróż w dźwięki największych przebojów muzyki filmowej. Wystąpią: Edyta Krzemień i Marta Burdynowicz wraz z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, którą poprowadzi Maciej Sztor.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Karnawałowy weekend w Operze. Na co się wybrać?

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła