EN

17.09.2020, 08:27 Wersja do druku

Białystok. "Doktor Żywago" wraca na scenę Opery. Ruszyła sprzedaż biletów

fot. Michał Heller

Głośny musical "Doktor Żywago" ponownie można będzie obejrzeć na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Dzieło uznane za jedną z najpiękniejszych w literaturze światowej historii o miłości. Pełne emocji, ponadczasowe "love story" oczarowuje i porusza do głębi kolejne pokolenia fanów. Zawiłe losy tytułowego bohatera, Jurija Żywagi i jego kochanki Lary Guichard, rozgrywają się na tle historycznych przemian XX-wiecznej Rosji. Musical, którego polską premierę przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska jest adaptacją zakazanej przez wiele lat w sowieckiej Rosji powieści Borysa Pasternaka. Maszynopis książki potajemnie wywieziony ze Związku Radzieckiego po raz pierwszy wydano we Włoszech. Zachód natychmiast docenił piękno i moc dzieła, przyznając Pasternakowi literacką Nagrodę Nobla, której przestraszony komunistyczną nagonką autor nigdy nie odebrał.

"Doktor Żywago" nie jest wyłącznie historią burzliwego romansu, nagłych porywów serca, ale opowieścią o uczuciach, towarzyszących trudnym wyborom. W istocie spektakl to wielkie wyznanie miłości - aktualne bez względu na czasy i miejsce. A w kompozycjach Lucy Simon wybrzmiewają potężne emocje i drżenie serca - wszystko to, co najpiękniejsze w powieści wielkiego noblisty.

Musical będzie grany w Operze i Filharmonii Podlaskiej w następujących terminach - w październiku - 24, 25, 30, 31.10 i w listopadzie - 7, 8, 12, 13, 14, 15, 21, 22, 28, 29.11 oraz w grudniu - 5, 6. 12. Już ruszyła sprzedaż biletów na te spektakle.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Doktor Żywago" wraca na scenę Opery. Ruszyła sprzedaż biletów [WIDEO]

Źródło:

Białystok Online

Autor:

Anna Dycha