EN

22.12.2020, 16:02 Wersja do druku

Bezpieczne miejsce

"Bezpieczne miejsce" Piotra Fronia w reż. Tomasza Fryzła Teatru Łaźnia Nowa na XIII Festiwalu Boska Komedia w Krakowie. Pisze Rafał Turowski na stronie rafalturow.ski.

fot. Monika Stolarska

Bardzo mi się to przedstawienie podobało i jeśli miałbym wskazać spektakl, który najbardziej korespondował z hasłem tegorocznej Boskiej, właśnie byłoby to Bezpieczne miejsce. Ten narrator jest naprawdę czuły. Piszę bez ironii, w tym kameralnym przedsięwzięciu znaleźliśmy coś niesłychanie kruchego, niezwykle ujmującego, właśnie – czułego. Mamy oto opowieść dwojga nadwrażliwców o zbliżającym się końcu świata. Czy istnieje jakieś tytułowe bezpieczne miejsce, w którym mogą się przed nim schronić? A raczej – w którym można tej katastrofy doczekać przez nikogo nie niepokojonym? Ano – jest. Chciałbym tutaj zrobić teatralną pauzę i odesłać do spektaklu, żebyście sprawdzili, co to za miejsce, ale ponieważ zostało to napisane, więc zdradzę – to nasze wnętrze, cokolwiek przez nie rozumiemy, bo - i to mierzone w metrach kwadratowych, na przykład oklejone taśmą, i to – niemierzalne, przepraszam za egzaltację przymiotnika.

Przy okazji - będę się z przyglądał poczynaniom zawodowym p. Adama Borysowicza, ten aktor ma w sobie jakąś tajemnicę, wydaje mi się, że bardzo duży potencjał, oby trafiały się tylko dobre role.

Źródło:

www.rafalturow.ski
Link do źródła