23.02.2013 Wersja do druku

Łódzkie. 50 tys. zł dla ludzi kultury

Samorząd województwa łódzkiego zarezerwował w budżecie 50 tys. złotych na Kulturalne Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego.
Nagrody przyznane zostaną za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury.

Kto może do nich pretendować? Artyści, organizatorzy i promotorzy działalności kulturalnej, a także osoby mające osiągnięcia w sferze kultury. O przyznanie nagrody można ubiegać się w kategoriach: Całokształt działalności, Osobowość, Laureat, Regio Kultura, Gmina - w centrum kultury, a także Dziennikarz. W tej ostatniej kategorii nagroda zostanie przyznana w tym roku po raz pierwszy w historii i przeznaczona jest dla dziennikarzy budujących i promujących tożsamość kulturową województwa. Wnioski o przyznanie Nagrody mogą składać zarówno organy administracji państwowej i samorządowej, jak członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego, radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, a także instytucje kultury, szkoły i uczelnie artystyczne oraz inne podmioty działające na rzecz kultury i jej promocji. W tym media. Do 15 marca 2013 roku można składać wnioski o przyznanie nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowsz

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

50 tys. zł dla ludzi kultury województwa łódzkiego

Źródło:

Materiał nadesłany

Polska dziennik Łódzki online

Autor:

Łukasz Kaczyński

Data:

23.02.2013

Wątki tematyczne