02.05.2014 Wersja do druku

9 pytań do kuratorów ESK 2016

Sukces projektu Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zależy od dziewięciu osób. Te dziewięć osób to grupa kuratorów, z których każdy decyduje o programie ESK w najlepiej znanym sobie obszarze sztuki. W "Magazynie Wrocławskim" przedstawimy wszystkie te osoby.
Dziś na pytania ankiety Doroty Oczak, dziennikarki "Gazety Wyborczej Wrocław", odpowiada Ewa Michnik, kurator projektu opera.

1. Wrocław jest dla mnie miastem... ...wspaniałym, otwartym na nowe idee i pomysły miejscem, w którym żyją ludzie z jednej strony osadzeni w swojej przeszłości, tradycji i kulturze, ale którzy jednocześnie nie boją się wyzwań dnia jutrzejszego. To właśnie uderzyło mnie najbardziej, gdy wiele lat temu przyjechałam tu z Krakowa. Ta atmosfera sprawia, że we Wrocławiu udaje się z powodzeniem realizować najbardziej z pozoru szalone pomysły, które nigdzie indziej nie byłyby możliwe. No bo kto 20 lat temu mógłby pomyśleć, że na operę Richarda Wagnera w Hali Stulecia może przyjść kilkanaście tysięcy widzów. I jeszcze, że zostaną do końca sześciogodzinnego spektaklu... 2. Zanim zostałam kuratorem... ...od początku swojej przygody z operą wiedziałam, że moim podstawowym zadaniem jest przekonanie jak najszerszej publiczności, że jest to jedna z najpiękniejszych sztuk, łącząca w sobie teatr, muzykę i sztuki plastyczne, która jednak w p

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ewa Michnik: Publiczność kocha gwiazdy. Będę je sprowadzać

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza - Wrocław online

Autor:

Pytała Dorota Oczak

Data:

02.05.2014

Tematy w toku