EN
15.07.2022, 08:23 Wersja do druku

Szczecin. Oprowadzanie po przebudowanym Teatrze Letnim

Inne aktualności

Do oficjalnego otwarcia Teatru Letniego w parku Kasprowicza w Szczecinie pozostały dwa tygodnie. Szczecinianie są bardzo zainteresowani zwiedzaniem amfiteatru po generalnej przebudowie.

W środę Szczecińska Agencja Artystyczna ogłosiła, że w dniach 26-28 lipca będzie można, bezpłatnie i z przewodniczką, zwiedzić Teatr Letni w parku Kasprowicza . Wszystkie bilety rozeszły się w godzinę.

Duże zainteresowanie Teatrem Letnim

Zwiedzanie i oprowadzenie po Teatrze Letnim wraz z przewodniczką Małgorzatą Dudą zaplanowane było 26, 27 i 28 lipca w dwóch turach - o godz. 17 i 18. Dla osób zainteresowanych przygotowano 180 bezpłatnych biletów, ale wiele osób nie zdążyło się po nie zgłosić, bo wszystkie rozeszły się w nieco ponad godzinę po opublikowaniu tej informacji.

- Nie jesteśmy zaskoczeni, że wejściówki zniknęły tak szybko, ale bardzo się z tego cieszymy. Szczecinianie lubią spacerować i poznawać historię danego miejsca. Wcześniej na zorganizowane przez nas pokazy iluminacji amfiteatru przyszło 400 osób - mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Dobra wiadomość jest taka, że SAA postara się zorganizować dodatkowe terminy, w których będzie można zwiedzić amfiteatr. Więcej informacji pojawi się w najbliższych dniach w mediach społecznościowych.

Kto zagra w Teatrze Letnim na otwarcie?

Teatr Letni szykuje się do wielkiego otwarcia, które zaplanowano na weekend 29-30 lipca. W piątek od godz. 18 zagrają tam zespoły: Voodoospad, Duxius, Parasoul, a o godz. 21 odbędzie się koncert specjalny pt. "Lorem Ipsum Show", który opiera się na twórczości Aleksandra Różanka, szczecińskiego muzyka i tekściarza, a na co dzień aktora Teatru Polskiego w Szczecinie. Będą to jego premierowe kompozycje i teksty.

W sobotę koncerty rozpoczną się już od godz. 12. Wystąpi zespół ARFIK, Chór Kameralny ZUT, Sklep z Ptasimi Piórami, Los Cafe, Retro Gitary, Rock Starsi, Chango, After Blues i goście, a o godz. 20 odbędzie się koncert finałowy z piosenkami Heleny Majdaniec "Było tak już raz". Wstęp wolny.

- Z samej zasady Teatr Letni nie może być skierowany do jednego odbiorcy. Mamy do końca roku zaplanowanych kilkadziesiąt różnych wydarzeń. Będą to koncerty, ale też kabarety. Imprezy będą skierowane do różnych grup wiekowych - dodaje Grabowski.

Przebudowa Teatru Letniego w Szczecinie

Przebudowa Teatru Letniego w parku Kasprowicza w Szczecinie rozpoczęła się w czerwcu 2020 r. Wykonawcą jest firma Adamietz. Początkowo koszt przebudowy amfiteatru miał wynieść 33,4 mln zł. Ostateczna kwota będzie jednak dużo wyższa i wyniesie 54 mln zł. Na widowni będzie mogło zasiąść 2,6 tys. widzów.

Tytuł oryginalny

Duże zainteresowanie oprowadzaniem po przebudowanym Teatrze Letnim w Szczecinie. Będą dodatkowe terminy?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksander Stanuch

Data publikacji oryginału:

14.07.2022

Wątki tematyczne