EN

1.07.2020, 09:46 Wersja do druku

Warszawa. Lipiec z Teatrem Dramatycznym

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy w lipcu będzie działał na dwóch płaszczyznach – kontynuuje DramatOn, czyli repertuar online, ale przede wszystkim wraca na scenę.

fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

Najbliższe przedstawienia z pewnością będą wyjątkowe, kameralne i długo wyczekiwane. Cieszymy się ogromnie, że możemy gościć widzów w teatrze już w najbliższy weekend na „Obrzydliwcach” (3 i 5 lipca, godz. 19.00, Scena Przodownik) oraz na "Szczęśliwych dniach" (5 lipca, godz. 19.30, Scena im. H. Mikołajskiej). W kolejnych tygodniach zagramy: "I że cię nie opuszczę" (9 i 11 lipca, godz. 19.00, Scena Przodownik), "Miłość od ostatniego wejrzenia" (10 i 12 lipca, godz. 19.30, Scena im. H. Mikołajskiej), a w drugiej połowie miesiąca na Scenie im. H. Mikołajskiej: "Protest" (17 i 19.07, godz. 19.30) i "Fatalistę" (24 i 26.07, godz. 19.30).

Dodatkowo wszystkie spektakle na Scenie Przodownik oraz „Fatalistę” zagramy z angielskimi napisami.

Bilety na przedstawienia znajdujące się w lipcowym repertuarze można kupić przez internet: http://bilety.teatrdramatyczny.pl/, czynne są już także kasy teatru: https://teatrdramatyczny.pl/kontakt

Z nieukrywaną radością informujemy, że jesteśmy gotowi na przyjęcie widzów zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Tutaj znajdują się szczegółowe informacje Bezpiecznego Dramatycznego: https://teatrdramatyczny.pl/bezpieczny-dramatyczny

fot. Krzysztof Bieliński

Jeśli chodzi o DramatOn: warto zauważyć, że w lipcu poniedziałkowe czytania online są rejestrowane na bieżąco i nie były dotąd prezentowane publiczności. Będą to: „Pani Dalloway” Virginii Woolf w reżyserii i adaptacji Magdaleny Miklasz, „Pułapka” Tadeusza Różewicza w reżyserii Wojciecha Urbańskiego, „Intratna posada” Aleksandera Ostrowskiego, reż. Andrei Zagorodnikov oraz „Ogrody” Karola Gromka, reż. Aldona Figura. Do wszystkich czytań nagrane zostaną dyskusje z udziałem gości. Czytania dostępne będą tradycyjnie w poniedziałki przez 12h od 19.00, a dyskusje w czasie nieograniczonym na kanale naszym YouTube (www.youtube.com/labodram).

Rozpoczynamy także nowy cykl „Wiersz po indeks”, w którym będzie można posłuchać jakie wrażenia pozostały w pamięci aktorek i aktorów Teatru Dramatycznego z czasów, gdy zdawali do szkoły teatralnej i który tekst zapewnił im sukces na egzaminie wstępnym. Towarzyszyły im wtedy silne emocje, a wiersz, który przedstawili pozostał z nimi do dziś. Do szkoły aktorskiej prowadziły ich różne drogi, czasem spontaniczne i przypadkowe, czasem starannie przygotowane, poprzedzone zajęciami w kółkach artystycznych. Niektórzy spełniali wtedy swoje życiowe marzenie, inni zastanawiali się kim mogliby zostać gdyby nie szkoła aktorska? Planowali pedagogikę, dziennikarstwo, kariery sportowe. Zwyciężyła scena. Wybrany wówczas tekst przedstawią ponownie po latach – emisje w każdy piątek o godz. o 21.00 naszym kanale FB (https://www.facebook.com/TeatrDramatycznyWarszawa/).

Ponadto w programie DramatOnu znane już Państwu: projekt „Mój Dramatyczny”, wywiady na Instagramie, czytanie baśni (w lipcu Braci Grimm) i wykłady „Teraz Apokalipsa. Laboratorium Nowych Epifanii” oraz oczywiście e-scena, a na niej niepowtarzalna szansa na obejrzenie rejestracji spektakli: „Niedźwiedź Wojtek” reż. Ondrej Spišák, „Miarka za miarkę” reż. Oskaras Koršunovas, „Kamasutra” reż. Aldona Figura i „Noc żywych Żydów” reż. Aleksandra Popławska i Marek Kalita.

Szczegóły repertuaru: https://teatrdramatyczny.pl/repertuar

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne