EN

14.09.2020, 10:00 Wersja do druku

W "Fałszu" aktorki są rozdzielone ścianą z pleksi. Dziwne? Przeciwnie - podkręciło efekt

„Fałsz” Lot Vekemans w reż. André Hübnera-Ochodlo w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie. Pisze Joanna Suliga w Gazecie Wyborczej – Częstochowa.

Czym przede wszystkim przykuwa uwagę "Fałsz"? Trzema równorzędnymi rolami aktorskimi, które dają nieograniczone wręcz możliwości każdemu z artystów. I to dla nich warto wybrać się do Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie na nowy spektakl w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.

„Fałszem” Lot Vekemans w reżyserii André Hübnera-Ochodlo Teatr im. Mickiewicza zainaugurował sezon 2020/2021. To już 11. z kolei realizacja, której szef sopockiego Teatru Atelier podjął się na częstochowskiej scenie. To również kolejny spektakl stanowiący prezent dla aktorów. W poprzednim sezonie reżyser sprawił taki Michałowi Kuli, obsadzając go w głównej roli w „Sile przyzwyczajenia (Cyrku egzystencjalnym)” według Thomasa Bernharda. Teraz obdarował po równo troje aktorów: Iwonę Chołuj, Teresę Dzielską i Macieja Półtoraka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W "Fałszu" aktorki są rozdzielone ścianą z pleksi. Dziwne? Przeciwnie - podkręciło efekt

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.