15.09.2021, 12:12 Wersja do druku

Zielona Góra. Koncert Michała Bajora w Lubuskim Teatrze

Zapraszamy Państwa na koncert Michała Bajora "KOLOR CAFE- PRZEBOJE WŁOSKIE I FRANCUSKIE” Uwaga!! Informujemy, że zakupione wcześniej bilety zachowują swoją ważność.

fot. mat. teatru

Artysta zaprezentuje najnowszy program koncertowy “Kolor Cafe” oparty na wydawnictwie płytowym, które jesienią 2019 ukazało się w sprzedaży. . Dla miłośników talentu Michała Bajora i sympatyków włoskich i francuskich przebojów będzie to z pewnością niezapomniany koncert!Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany słuchał ich wspaniałych piosenek. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura, czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie.

Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie. Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów zarejestrował składankę “Edith” i francuską “ May way”, a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci “Walca na tysiąc pas” J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się bardzo rozpoznawalny i popularny. Pozostałe 16 piosenek nagrał pierwszy raz. To bardzo zróznicowany repertuar od przejmującej “Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga , czy “Quando, quando”, aż po “Hymn miłości“ Edith Piaf.Piosenki w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi.

„KOLOR CAFE- PRZEBOJE WŁOSKIE I FRANCUSKIE”
08.10.2021 r., godz. 19.00
Sprzedaż:
🌐www.teatr.zgora.pl /zakładka bilety
🌐www.abilet.pl
☎ Rezerwacja telefoniczna: 68 452 72 72 w. 63, 35 lub 33 (kasa biletowa)

Źródło:

Materiał nadesłany