EN

18.05.2021, 11:38 Wersja do druku

Zakopane. Teatr im. St. I. Witkiewicza zaprasza od 21 maja

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem otwiera się ponownie dla Widzów i zaprasza na spektakle od 21 maja.

fot. Iwona Toporowska Photography / mat. teatru

W wiosennym repertuarze znalazły się sztuki na podstawie twórczości Witkacego – Patrona Teatru: „Metafizyka dwugłowego cielęcia”, „ONI, czyli nie drażnić kota” oraz „Demonizm zakopiański”. Widzowie odwiedzający Zakopane i Teatr przy Chramcówkach będą mogli zobaczyć również „Rzeźnię” wg Sławomira Mrożka, „Nieprzyjaciela” wg Juliena Greena (spektakl grany w Dworze Tetmajerów w Łopusznej – filia Muzeum Tatrzańskiego) oraz ostatnią premierę „Akt Przerywany, czyli Teatr Nie(konsekwencji)” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza.

W pierwszej połowie czerwca (11, 12.06) Teatr zaprasza na premierowy spektakl zrealizowany w ramach Sceny Propozycji Aktorskich „Nietoperz czyli dwoistość” stworzony przez dwójkę Aktorów – Joannę Banasik oraz Krzysztofa Najbora. Spektakl na podstawie twórczości polskiej poetki Joanny Kulmowej pełen jest zabawnych tekstów, refleksyjnych opowieści oraz nostalgicznej muzyki. Utwory poetyckie przeplatane są piosenkami z muzyką kompozytora Jerzego Chruścińskiego.

Spektakle w dalszym ciągu prezentowane będą w rygorze sanitarnym, a widzowie przed wizytą proszeni są o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w spektaklach. Na widownię może wejść tylko połowa dotychczasowej publiczności. Aktualny repertuar znajduje się na stronie Teatru: http://www.witkacy.pl/pl/repertuar/aktualnie-grane

Dla osób, które do Zakopanego przyjechać nie mogą, Teatr w dalszym ciągu prezentuje spektakle online.

Źródło:

Materiał nadesłany