EN
7.04.2022, 15:19 Wersja do druku

Zabrze. Rusza nabór na XXI Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona"

W dniach 15 – 23 października br. odbędzie się w Zabrzu XXI Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2022. W związku z tym zwracamy się z prośbą o nadsyłanie propozycji przedstawień, które Państwa zdaniem najlepiej wpisują się w formułę naszego Festiwalu i które chcieliby Państwo zaprezentować w festiwalowym konkursie.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zapisami regulaminu i przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania na stronie www.teatrzabrze.pl) wraz z nagraniem spektaklu w dwóch egzemplarzach (na pendrive) na adres:

Beata Dąbrowiecka
TEATR NOWY
PLAC TEATRALNY 1
41-800 ZABRZE z dopiskiem: festiwal/zgłoszenie
lub:
[email protected]
tel. 691 8888 19

Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, powstałych w ostatnich sezonach artystycznych
i spełniających następujące kryteria regulaminowe:

  • spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;

  • spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych problemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.

Po dokonaniu wstępnej selekcji przedstawień na podstawie nagrań, chcielibyśmy w miarę możliwości wybrane spektakle obejrzeć na scenach macierzystych.

Dlatego prosimy o jak naj-szybsze nadsyłanie zgłoszeń; termin ostateczny upływa 31 maja br.

Źródło:

Materiał nadesłany