EN

17.05.2021, 16:47 Wersja do druku

Wrocław. Zakończenie sezonu w CK AGORA

mat. organizatora

Centrum Kultury AGORA przedstawia program na zakończenie sezonu.

KONCERT GALOWY
27.05.2021 / czwartek / godz. 17.00

Koniec roku szkolnego i upragnione wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Z powodu pandemii próby w pracowniach artystycznych CK AGORA odbywały się w „kratkę”, jednak nie było to przeszkodą dla naszych uczestników, którzy pomimo wielu barier usilnie dążyli do przedstawienia swoich efektów pracy. Intensywna praca z doświadczonymi specjalistami dała dzieciom i młodzieży okazję do rozbudzenia pasji i doskonalenia wrodzonych lub nabytych umiejętności. Na dużej scenie, w świetle jupiterów, wielu z nich po raz pierwszy wystąpi przed kamerami . Będą to wokaliści z grupy Dźwiękoludki i Chochliki, grupa baletowa, breakdance, hip – hop, wokaliści, pianiści, gitarzyści i perkusiści, którzy na co dzień wytrwale uczestniczą w próbach, prowadzonych przez Centrum Kultury AGORA. Wydarzenie uatrakcyjnią występy solowe profesjonalnych instruktorów – Pauliny Starus, która wykona kilka żywiołowych układów w stylu breakdance oraz Alicji Turowskiej prezentującej mini recital fortepianowy. Serdecznie zapraszamy!

ŚWIAT OCZAMI PTASZKÓW / Premiera teatralna najmłodszej grupy WYJDŹ NA SCENĘ
25.05.2021 / wtorek / godz. 18.00

Najmłodsza grupa zajęć teatralno – wokalnych Wyjdź na scenę wystąpi w spektaklu pt. Świat oczami ptaszków. Czy spektakl grany przez około siedmioletnie artystki może mieć coś wspólnego z koncepcją teatru ubogiego Jerzego Grotowskiego? Ależ tak! Brak zbędnej scenografii, kostiumy i rekwizyty ograniczone do minimum i do tego jeszcze całość w formie pantomimy pozwoli widzowi skupić się wyłącznie na grze aktorskiej najmłodszego pokolenia, które już wdrapuje się na scenę, czasem jeszcze nieporadnie, ale niewątpliwie bardzo obiecująco.

Scenariusz, reżyseria i choreografia – Sylwester Różycki.
Wykonawcy: Natalia Bazan, Yaroslava Buriak, Emilia Kuś, Maja Lauko, Julia Palczewska, Martyna Roman-Maciejewska

SKLEP Z ZABAWKAMI / Premiera teatralna grupy dziecięcej WYJDŹ NA SCENĘ.
01.06.21 / wtorek / godz. 18.00

Premiera autorskiego spektaklu Sylwestra Różyckiego pt. Sklep z zabawkami, w wykonaniu uczestników młodszej grupy teatralno-wokalnej Wyjdź na scenę. Spektakl opowiada o młodej dziewczynie, która czytając znalezioną książkę utożsamia się z bohaterką i jej światem, tak mocno, że zatraca granicę fantazji z rzeczywistością. Tym światem jest sklep z zabawkami. Barwne kostiumy, różnorodna muzyka, a przede wszystkim gra aktorska jeszcze bardzo młodych, ale już doświadczonych kilkuletnim stażem artystów na pewno zwabi widownię na premierę w Dniu Dziecka.

Scenariusz, reżyseria i choreografia – Sylwester Różycki

Wykonawcy: Ewa Bartkowska, Marta Bartkowska, Maria Bastkowska, Maria Dobrowolska, Adam Głębocki, Karolina Głębocka, Martyna Koprowska, Emilia Krawczyk, Sophie Lucer, Marta Matuszczak, Aleksandra Mieszkieło, Krzysztof Nowicki, Miłosz Sadowski, Kaja Sajewicz, Lidia Ugrewicz, Magdalena Ugrewicz, Kazimierz Woźniak, Hanna Tamoń

FEMINA / Premiera teatralna grupy młodzieżowej WYJDŹ NA SCENĘ
08.06.21 / wtorek / godz. 18.00

Na zakończenie roku kulturalnego młodzieżowa grupa zajęć teatralno-muzycznych Wyjdź na scenę przygotowała premierę spektaklu pt. Femina o sile – mocy drzemiącej w siostrzeństwie, wspólnocie. Przedstawienie jest próbą rozprawienia się z problemami świata współczesnych kobiet, przepełnionego seksizmem i ignorancją. Ta sztuka to iście postmodernistyczna mieszanka. Odnajdujemy w niej elementy znanych dzieł, takich jak Trzy siostry Antona Czechowa, Szekspirowski Makbet, czy Opowieść Podręcznej autorstwa Margaret Atwood. Nie brak tu także fragmentów lirycznych, wypełnionych poezją Emily Dickinson i Marzeny Brody. Femina poszerza perspektywę, jest śmiała i bezkompromisowa. Femina to każda z nas.

Scenariusz: Agata Nadrowska, Sylwester Różycki, Aleksandra Jundziłł
Reżyseria: Sylwester Różycki

Obsada: Aleksandra Jundziłł, Marcelina Obała, Anna Plichta

Źródło:

Materiał własny