EN

22.05.2021, 08:19 Wersja do druku

Wrocław. Wracają teatry

fot. M. Grotowski

Teatr Lalek w sobotę i niedzielę zaprasza na przeznaczony dla dzieci powyżej czwartego roku życia spektakl "Calineczka" (godz. 15), a teatr AST na przedstawienie "Gdy przyjdzie sen. Tragedia miłosna" w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak. To drugie przedstawienie zobaczymy w sobotę i niedzielę o godz. 18 (ul. Braniborska 59).

Sztuka "Szekspir - reinkarnacja" to z kolei propozycja Teatru Układ Formalny. Zobaczymy ją w sobotę o godz. 19 w Centrum Na Przedmieściu (ul Prądzyńskiego 39a). "Współczesny Szekspir wyczuwając niepokoje społeczne i obserwując pojawiające się zagrożenia, boryka się z samotnością, z brakiem możliwości ekspresji. Internetowy streaming został jego jedynym połączeniem ze światem, a video, które tworzy, okazuje się być multimedialną mapą kreowanych przestrzeni. Gubiąc się w labiryncie myśli i emocji wpada w trans" - to opis spektaklu w reżyserii Adama Pietrzaka.

"Anny Kareniny" razy dwa

Publiczność powraca też na widownię Opery Wrocławskiej. Spektaklom baletowym zaplanowanym na ten weekend będą towarzyszyły: debiut Olgi Markari w roli tytułowej Anny Kareniny oraz benefis Natsuki Katayama, która zdecydowała o zakończeniu kariery baletowej i właśnie jako solistka na scenie w Annę Kareninę wcieli się po raz ostatni.

"Anna Karenina" kompozytora i pianisty Rodiona Szczedrina to jedna z najbardziej znanych i przejmujących historii o miłości, wielokrotnie adaptowana na potrzeby opery, baletu, filmu, teatru. Libretto powstało na podstawie powieści Lwa Tołstoja. Tytułowa postać wiedzie u boku męża spokojne, dostatnie życie jako przedstawicielka rosyjskiej elity. Przypadkowe spotkanie w czasie zamieci śnieżnej odmienia jej los. Od tej chwili jest rozdarta pomiędzy poczuciem obowiązku wobec męża i oczekiwaniami społeczeństwa a wielką, gwałtowną miłością do Wrońskiego.

Spektakle odbędą się 21 i 22 maja o godz. 19. Bilety dostępne są na opera.wroclaw.pl.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kultura na weekend: otwierają się teatry i kina

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.