EN
9.04.2022, 19:49 Wersja do druku

Wrocław. W czerwcu rozpoczną się zdjęcia do międzynarodowej produkcji „A Winter’s Journey”

Inne aktualności

W czerwcu w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu rozpoczną się zdjęcia do międzynarodowej produkcji „A Winter’s Journey” w reżyserii Alex Helfrecht. Projekt realizowany przez twórców „Twojego Vincenta” będzie połączeniem filmu aktorskiego, efektów specjalnych i komputerowej animacji malarskiej.

„A Winter’s Journey” będzie filmową adaptacją cyklu 24 pieśni Franza Schuberta „Podróż zimowa” („Winterreise”) z 1827 r., napisanych do poezji Wilhelma Müllera. Akcja filmu rozgrywać będzie się w Bawarii w 1812 r. i opowiadać będzie o zakochanym wędrownym poecie, który podejmuje się niebezpiecznej wyprawy przez ośnieżone góry.

„Oprócz ujęć z aktorami, do realizacji wykorzystane zostaną efekty specjalne, a także komputerowa animacja malarska – cyfrowa wersja techniki, dzięki której stworzono nominowanego do Oscara „Twojego Vincenta”, produkcję również realizowaną w CeTA” - poinformowała Arleta Staszak z Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, gdzie w czerwcu mają rozpocząć się zdjęcia do „A Winter’s Journey”.

Jak dodała, do budowy filmowego świata użyta zostanie – po raz pierwszy w filmie pełnometrażowym i na taką skalę – technologia Dreams, znana z gier na PlayStation.

W obsadzie filmu brytyjskiej reżyserki Alex Helfrecht znaleźli się John Malkovich, Jason Isaacs, Marcin Czarnik, Ólafur Darri Ólafsson, Martina Gedeck i Gabriella Moran. Utwory do ścieżki dźwiękowej wykonają Andre Schuen (baryton) oraz pianista Daniel Heide, a całość wyda Deutsche Grammophon.

Producentami „A Winter’s Journey” są BreakThru Films, którzy odpowiadali również za realizację „Twojego Vincenta”, a także Oiffy, Pandora Filmproduktion oraz Wrong Men. Produkcja otrzymała także dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Prawa do filmu wykupiło już Sony Pictures Classics. 

Źródło:

PAP