EN
21.04.2022, 08:18 Wersja do druku

Wrocław. Teatr Polski w Podziemiu dostał od władz miasta miejsce na biura i salę prób. W samym Rynku

Inne aktualności

Wrocławski Teatr Polski w Podziemiu za otrzymane pomieszczenia nie będzie płacić czynszu, jedynie rachunki. Musi jednak najpierw przeprowadzić remont. Pisze Rafał Zieliński w „Gazecie Wyborczej - Wrocław”.

Teatr w Polski w Podziemiu pojawił się na kulturalnej mapie Wrocławia w 2016 r. Powstał w ramach protestu po tym, jak dyrektorem Teatru Polskiego został Cezary Morawski i w wyniku politycznych przepychanek rozpadł się zespół artystyczny związany ze sceną przy Zapolskiej. 

Teatr w Polski w Podziemiu. Sprzeciw i gniew źródłami sztuki

„To był zupełnie naturalny gest kanalizujący energię niezgody na destrukcję Polskiego, na dyrekcję opartą na kłamstwie, kunktatorstwie i arogancji władzy. Z początku był po prostu dziennikiem protestu. Gniew i sprzeciw szybko przeistoczyły się jednak w energię twórczą: wyjątkowy Zespół Teatru Polskiego rozpoczął swoją »podziemną« działalność" – tak piszą na swojej stronie internetowej „podziemni" twórcy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Polski w Podziemiu dostał od władz Wrocławia miejsce na biura i salę prób. W samym Rynku

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data publikacji oryginału:

20.04.2022