20.09.2021, 15:08 Wersja do druku

Wrocław. Obchody 20. rocznicy śmierci Henryka Tomaszewskiego

23 września przypada 20. rocznica śmierci Henryka Tomaszewskiego, założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy i jednego z najważniejszych artystów polskiego i światowego teatru drugiej połowy XX wieku. W tym dniu wrocławska pantomima zaprasza do siedziby teatru na wyjątkowe spotkanie.

fot. Jan Bortkiewicz/mat. teatru

W najbliższy czwartek, 23 września o 18:00, Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza do siedziby teatru przy alei Dębowej 16 we Wrocławiu na spotkanie upamiętniające Henryka Tomaszewskiego. Mistrza wspominać będą aktorzy WTP - Anna Nabiałkowska oraz Mariusz Sikorski. Podczas wydarzenia zobaczyć będzie można niepublikowane dotąd zdjęcia, archiwalne plakaty, kostiumy oraz liczne eksponaty, które na co dzień przechowywane są w teatralnym archiwum.

Dodatkowo, w tym dniu, w różnych punktach Wrocławia czekać będą bezpłatne egzemplarze publikacji Wrocławskiego Teatru Pantomimy - „Teatr swój widzę kuliście”. Książka została wydana z okazji 60-lecia WTP i jest unikatowym źródłem informacji o historii teatru pantomimy.

Pełna lista punktów, w których będzie można odebrać egzemplarz książki, zostanie podana w mediach społecznościowych i na stronie teatru w środę, 22 września.
Książką zostaną również obdarowani wszyscy uczestniczy spotkania w siedzibie teatru.

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza!

Spotkanie z okazji 20. rocznicy śmierci Henryka Tomaszewskiego
23 września, 18:00-19:00
Aleja Dębowa 16
Wrocław

Źródło:

Materiał nadesłany