EN
24.03.2023, 17:05 Wersja do druku

Wrocław. Międzynarodowy Dzień Teatru w Instytucie Jerzego Grotowskiego

27 marca zapraszamy na oprowadzanie autorskie Tobiasza Papuczysa po wystawie „Przesilenia” i promocję wydawnictw Instytutu Grotowskiego.

fot. mat. organizatora

Proponujemy 30% zniżki na książki zawierające słowo „teatr” w tytule. Zapraszamy do podróży w świat: Teatru Laboratorium, Teatru Źródeł, Odin Teatret, teatru Petera Brooka, Tadashiego Suzukiego, Jewgienija Wachtangowa, Antropologii Teatru, historii teatru w Europie, teorii teatru, teatru nō czy teatru w Anglii Wschodniej u schyłku średniowiecza.

Promocja obowiązuje w dniach 24–27 marca zarówno w księgarni internetowej, jak i sprzedaży stacjonarnej w Sekretariacie Instytutu Grotowskiego. W przypadku wysyłki za granicę prosimy o kontakt mejlowy: [email protected].

Oprowadzanie autorskie Tobiasza Papuczysa po wystawie „Przesilenia”, 18.00, Sala Teatru Laboratorium

Jak rozpoznać człowieka w aktorze, który kryje się za rolą, maską, tekstem napisanym, zinterpretowanym, zagranym? Jak wejść w dialog ze statycznym medium, jakim jest fotografia. Jak zrozumieć tego, który został uchwycony i utrwalony przy pomocy światła?

Bohaterem prezentowanego cyklu jest rozumiany uniwersalnie i abstrakcyjnie człowiek, znajdujący się w fazie przejściowej – w permanentnym tożsamościowym kryzysie. Celem wystawy jest pokazanie przy pomocy serii obrazów (formalnie fotograficznie często prześwietlonych i przejaskrawionych) jakości i intensywności człowieka usiłującego się odnaleźć w płynnej, chaotycznej, w jakimś sensie też sztucznie mu narzuconej i pełnej opresji rzeczywistości.

Więcej szczegółów:

https://grotowski-institute.pl/projekty/miedzynarodowy-dzien-teatru-27-marca-2023/

Źródło:

Materiał nadesłany