23.03.2021, 10:55 Wersja do druku

Wrocław. Festiwal, którego nie było w kwietniu

Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich FeTA to jedno z bardziej znaczących wrocławskich wydarzeń. Jego ideą jest możliwość prezentacji przygotowanych przez adeptów sztuki monodramów w obecności publiczności i przed profesjonalnym jury. Niestety z powodu pandemii jego realizacja w pełnej formie programowej od 2 lat nie jest możliwa, a 21 jego edycja nie może dojść do skutku. Jednak nie chcemy się poddawać. Nie zważając więc na przeciwności losu, postanowiliśmy zrealizować projekt Festiwal, którego nie było - ma on na celu podtrzymanie idei teatralnego kwietnia w Centrum Kultury AGORA.

fot. mat. organizatora

Na program projektu złożą się ciekawe działania okołoteatralne. W tym premiera Wystawy Finalistów i Laureatów VI edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Jest to jeden z najważniejszych konkursów ukazujący najciekawsze prace fotograficzne odsłaniające polskie życie teatralne.

Zobaczymy również wystawę Z offu Tobiasza Papuczysa – pięciokrotnego finalisty Konkursu Fotografii Teatralnej, wykładowcy uniwersyteckiego -  na którą składają się fotografie wykonane podczas prezentacji spektakli odbywających się we Wrocławiu w latach 2015 – 2021.

Będziemy mogli także usłyszeć  kameralny recital piosenki aktorskiej Nowe interpretacje starych polskich hitów w elektronicznych aranżacjach w wykonaniu aktorki Katarzyny Kłaczek, finalistki Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 38. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

fot. mat. organizatora

11.04.2021 / niedziela /

godzina 18:00

Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a Wrocław

wstęp wolny

Więcej informacji o wydarzeniach:

https://www.ckagora.pl/wystawa-finalistow-i-laureatow-vi-edycji-konkursu-fotografii-teatralnej/

https://www.ckagora.pl/katarzyna-klaczek-recital-piosenki-aktorskiej/

https://www.ckagora.pl/z-offu-wystawa-fotografii-tobiasza-papuczysa/

Linki do wydarzeń na facebooku:

https://bit.ly/3lI7APt

https://bit.ly/3f65UxV

https://bit.ly/3167OGs

Źródło:

Materiał nadesłany