28.09.2021, 17:17 Wersja do druku

Wrocław. Dzień otwarty we Wrocławskim Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na DZIEŃ OTWARTY z okazji jubileuszu 75-lecia. W niedzielę 3.10. Widzowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach teatral-nych, wybrać się na interaktywny spacer po budynku, spotkać się z pracownikami teatru, obejrzeć z bliska lalki i rekwizyty, spróbować swoich sił w animacji i przymierzyć teatralne kostiumy.

fot. mat. teatru

Harmonogram:

Godz. 10:30

TU MI GRAJ!

Warsztaty muzyczno-teatralne dla dzieci w wieku 3-5 l. wraz z bliskimi dorosłymi

W trakcie zabaw muzycznych dzieci ilustrują muzykę ruchem, słuchają melodii w różnych skalach i wyliczanek-rytmiczanek.
Prowadzenie: Agata Cejba, Monika Jeszke, czas trwania: ok. 50 minut

Konieczna rezerwacja miejsc: 71 335 49 11 / 12/ 49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Godz. 12:30

KOLORY. Spotkanie pomarańczowe

Sensualne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 1,5 – 3 l. i bliskich im dorosłych

Wyruszamy w fascynujący świat i na wyprawę w głąb siebie. Inspiracją dla każdego spotkania jest jeden kolor – badamy jego dźwięk, smak, zapach. Emocje i skojarzenia, które wywołuje. Sensoryczne eksperymenty stymulują wszystkie zmysły, pobudzają kreatywność i rozwijają wyobraźnię.

Prowadzenie: Bartosz Kurowski, Marta Kurowska, czas trwania: ok. 50 minut

Konieczna rezerwacja miejsc: 71 335 49 11 / 12/ 49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Godz. 14:00

MACHINA TEATRALNA, czyli jak to wszystko działa

Zapraszamy na interaktywny spacer po zakamarkach WTL. W trakcie godzinnych zajęć zwiedzimy miejsca, do których publiczność zazwyczaj nie ma dostępu, ale także wspólnie się pobawimy. Zadamy pytania, których zwykle w teatrze się nie zadaje i zajrzymy wszędzie tam, gdzie się nie zagląda.

Prowadzenie: Katarzyna Starczewska, czas trwania: ok. 90 minut

Konieczna rezerwacja miejsc: 71 335 49 11 / 12/ 49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Godz. 14:30

WĘDRUJĄCY OBIEKT

Międzypokoleniowe warsztaty teatralne dla dzieci 6+ wraz z bliskimi dorosłymi

Wędrujący obiekt to element międzypokoleniowego programu „Laboratorium obiektu”, realizowanego przez krakowską Cricotekę wraz z partnerskimi teatrami.

Podczas warsztatów we WTL wraz z uczestnikami zajrzymy do tajemniczej paczki, wędrującej po całej Polsce. Tajemniczy przedmiot stanie się dla nas inspiracją do zabaw teatralnych i plastycznych.
Prowadzenie: Katarzyna Krajewska, Beata Tomczyk, czas trwania: ok. 50 minut

Konieczna rezerwacja miejsc: 71 335 49 11 / 12/ 49, widownia@teatrlalek.wroclaw.pl


Godz. 11:00-14:00
KĄCIK LALKOWY

W kąciku lalkowym będzie można spotkać się Edytą Skarżyńska, aktorką Wrocławskiego Teatru Lalek, i porozmawiać o tajnikach pracy lalkarza, technikach teatru lalek, a także zobaczyć lalki teatralne i spróbować własnych sił w ich animacji.


Godz. 12:00-15:00
KĄCIK SCENOGRAFICZNY

W kąciku scenograficznym będzie można spotkać się z Beatą Tomczyk, scenografką Wrocławskiego Teatru Lalek, i posłuchać o tym, jak powstaje scenografia do naszych przedstawień, zadać pytania dotyczące pracy pracowni plastycznej, obejrzeć z bliska rekwizyty i przymierzyć kostiumy teatralne.Wszystkie wydarzenia odbywają się zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w czasie epidemii Covid-19. Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie: www.teatrlalek.wroclaw.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2021"

Źródło:

Materiał nadesłany