EN
1.06.2022, 09:17 Wersja do druku

Wrocław. Dzień Dziecka. Spektakle, koncerty i filmy

Inne aktualności

Jak spędzić Dzień Dziecka we Wrocławiu? Do wyboru mamy m.in. spektakle w operze i w teatrach, koncerty w klubach i salach koncertowych, pokazy filmów oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Opera Wrocławska zaprasza w środę o godz. na spektakl "Yemaya – Królowa Mórz" Zygmunta Krauzego. Sztuka powstała specjalnie na zamówienie opery i jest - jak pisze autorka libretta Małgorzata Sikorska- Miszczuk i opowieścią o ojcu i synu. Tata sześcioletniego Omara nie akceptuje w synu jego delikatności i duchowości i uważa, że w okrutnych czasach, w których żyjemy, takie cechy są niemęskie. Omar, który wychowuje się bez matki, uczy się ukrywać samego siebie przed jedyną osobą, którą ma w życiu.
Spektakle teatralne dla najmłodszych

"Czarnoksiężnik z Krainy Oz"  to propozycja teatru Capitol. To spektakl pełen barwnych kostiumów, efektów specjalnych i magii. Scenariusz powstał na kanwie książek Franka L. Bauma. Mała Dorotka, porwana przez tornado z farmy, ląduje z pieskiem w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha Na Wróble i razem ruszają na poszukiwanie Czarnoksiężnika. Sztukę zobaczymy 1 czerwca o godz. 9 i 11.30. Kolejne pokazy w czwartek i piątek, godz. 10.30. Bilety 15-35 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dzień Dziecka we Wrocławiu. Spektakle, koncerty i filmy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data publikacji oryginału:

31.05.2022