EN

14.09.2022, 10:42 Wersja do druku

Wrocław. „Capitol na ucho” – pierwszy podcast o Teatrze Muzycznym Capitol

W czwartek, 15 września, opublikujemy pierwszy odcinek naszego podcastu „Capitol na ucho”. Autorką cyklu jest Teresa Drozda, dziennikarka znana z autorskich audycji o teatrze, piosence i literaturze.

fot. proj. Dorota Dalidowicz / mat. teatru

– To jest podcast o teatrze, o ludziach, którzy w nim pracują, o drobiazgach, o konkretach, o smaczkach. Teatr i siebie – albo siebie i teatr – opowiadać będą aktorki i aktorzy Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, mówi Teresa Drozda.

Cykl otwiera rozmowa z Rafałem Derkaczem, od lutego 2022 aktorem etatowym Capitolu. Rafał Derkacz zagrał u nas w „Gracjanie Panie” w reż. Cezarego Tomaszewskiego i w „Cesarzu” w reż. Cezarego Studniaka. Teraz intensywnie próbuje jedną z głównych ról - Adama/Felicię - w „Priscilii, Królowej Pustyni” (reż. C. Tomaszewski). Był też finalistą 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, a w 41. edycji festiwalu razem z Albertem Pyśkiem otrzymał wyróżnienie za offowy spektakl „Mury krzyczą albo uliczna śpiewka”. Wcześniej był w zespole warszawskiego Teatru Lalka, współpracował też z kabaretem „Pożar w burdelu”.
W audycji opowiada o tym, jak trafił do Capitolu i jak wciąż odkrywa to miejsce.

Kolejne odcinki w każdy czwartek, podcastu „Capitol na ucho” można będzie słuchać na teatr-capitol.pl.
    
 Teresa Drozda od 1992 do 2021 roku związana była z Polskim Radiem, gdzie na antenach Jedynki, Trójki i Radia dla Ciebie prowadziła autorskie audycje poświęcone teatrowi, literaturze, historii polskiej rozrywki i piosenki literackiej. Od 1999 prowadzi niezależny serwis internetowy „Strefa Piosenki” (strefapiosenki.pl). Jest jurorką kilkunastu przeglądów i festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej, prowadzi koncerty, redaguje płyty, pisze teksty piosenek. W lutym 2021 uruchomiła swój podcast o kulturze DROZDOWISKO, zaś w kwietniu dołączyła do ekipy Radiospacji z audycją DROZDOWISKO.MUSIC.
Jest pasjonatką kultury czeskiej i znawczynią twórczości Jeremiego Przybory.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne