EN
1.02.2022, 13:59 Wersja do druku

Wrocław. Agnieszka Charkot na stanowisku p.o. dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dniem 1 lutego 2022 Agnieszka Charkot została mianowana na stanowisko p.o. dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

fot. Natalia Kabanow/mat. teatru

Agnieszka Charkot jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 12 lat związana zawodowo z wrocławską pantomimą jako aktorka, sekretarz literacka i kierownik działu marketingu. Widzowie wrocławskiej pantomimy kojarzą ją z ról w takich przedstawieniach jak „BATORY trans”, „Los Mimos”, czy „Tiki i inne zabawy”. Poza sceną, Agnieszka Charkot realizuje dla teatru projekty edukacyjne i jubileuszowe, w tym m.in.: „Akcję: Edukacja”, jubileusz 60lecia WTP czy 100 urodzin Henryka Tomaszewskiego. Publikacja „Teatr swój widzę kuliście”, której Charkot była redaktorem prowadzącym, jest pierwszą od wielu lat książką poświęconą wrocławskiej pantomimie.

Agnieszka Charkot jest również dramatopisarką. W 2019 roku w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej otrzymała  nagrodę Jury Społecznego za dramat „Nasza pani”. Z kolei jej słuchowisko radiowe „Stół z powyłamywanymi nogami” otrzymało II nagrodę w konkursie Radiowej Trójki i ZAIKSu „Nasłuchiwanie: Gościnność”. Agnieszka Charkot jest również laureatką nagrody WARTO w kategorii TEATR przyznawanej przez Gazetę Wyborczą Wrocław.

Źródło:

Materiał nadesłany