EN
07.07.2022, 10:07 Wersja do druku

Wrocław. Agnieszka Charkot dyrektorem Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dniem 1 lipca 2022 dyrektorem Wrocławskiego Teatru Pantomimy została Agnieszka Charkot.

fot. Natalia Kabanow/mat. teatru

Agnieszka Charkot związana jest z Pantomimą od 12 lat jako aktorka, sekretarz literacki, kierownik działu marketingu, a także jako p.o. dyrektora WTP. Z dniem 1 lipca została powołana na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego na 5-letnią kadencję.

O swojej nowej roli, w wywiadzie z Katarzyną Mikołajewską mówi tak:

Chcę rozwijać konwencję pantomimy zespołowej. Do dzisiaj w teatrze mamy skrzynie do transportu scenografii z napisami polish pantomime. Patrzę na te napisy prawie codziennie i chcę, aby znowu na świecie mówiło się o tym teatrze, aby był synonimem najwyższej jakości artystycznej.
Pantomima Tomaszewskiego jest unikatowa na skalę światową, to i chcę pielęgnować – jej indywidualny, wyjątkowy charakter, bo to jest przyszłość tego Teatru.


Dodaje też:

Jeżeli coś wartościowego nam zostało, jako cywilizacji, to jest to sztuka. Ona, jako jedyna, daje nam jeszcze poczucie, że jesteśmy czegoś warci – że potrafimy być empatyczni, wrażliwi, a człowiek jest z natury dobry. Świat bez wartości skazany jest na porażkę, teatr – również. Dlatego program dla Wrocławskiego Teatru Pantomimy opieram na wartościach humanistycznych, takich jak wolność i podmiotowość. To w mojej ocenie podstawowe wartości naszej cywilizacji, nasz fundament, w którym zakorzenione są wszystkie inne - i wizje świata, i człowieka.

Źródło cytatów: https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28659136,jest-nowa-dyrektorka-teatru-pantomimy-agnieszka-charkot-teraz.html

Źródło:

Materiał nadesłany