EN

28.10.2020, 14:07 Wersja do druku

Warszawa. Zmiana terminu premiery "2020: Burzy" w TR Warszawa

Z przyczyn niezależnych od teatru i nie związanych z zagrożeniem COVID-19, premiera "2020: Burzy" w reż. Grzegorza Jarzyny zostaje przesunięta o jeden dzień i odbędzie się w sobotę, 31 października o godzinie 19.00 na scenie TR Warszawa/ATM Studio. 

mat. teatru

Kolejne pokazy spektaklu odbędą się 3-8 listopada o godzinie 19.00, również na scenie TR Warszawa/ATM Studio

Już 7 listopada o godzinie 19.00 odbędzie się pierwszy streaming najnowszej premiery TR Warszawa “2020: Burza”. Spektakl w reż. Grzegorza Jarzyny będzie transmitowany na żywo, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio na nowej platformie streamingowej online.trwarszawa.pl, dostępnej od 29 października.

2020: BURZA

"2020: Burza" to opowieść wielu wariantów – opracowywanych za pomocą nieustannie uczącej się sztucznej inteligencji. Na sceniczną historię nakładane są różne możliwe wersje tego, co mogło się wydarzyć i tego co rzeczywiście się wydarzyło – w sposób imitujący pracę ludzkiej pamięci. Specjalnie zaprojektowany dla spektaklu program AI (Artificial Intelligence) będzie gromadził w czasie rzeczywistym informacje i opinie od ekipy spektaklu oraz publiczności – zarówno obecnej na żywo w TR Warszawa/ATM Studio, jak i tej oglądającej streaming na platformie TR Online – poprzez udzielanie odpowiedzi na krótkie ankiety przed spektaklem. Na podstawie tych informacji system będzie podejmował decyzje o układzie wariantów scen, charakterze muzyki i oświetlenia. Ta sztuczna sieć neuronowa powstaje dzięki ludziom. Na bazie odpowiedzi ankietowych od publiczności oraz informacji od realizatorek i realizatorów, wykonawców i wykonawczyń program AI będzie doskonalił swoje umiejętności. Tym samym – będzie rozwijał rzeczywistość spektaklu "2020: Burza".

Źródło:

Materiał nadesłany