23.09.2021, 16:03 Wersja do druku

Warszawa. Zaczynają się Szalone Dni Muzyki. Gotowanie z Beethovenem i starcie z Maseckim

Inne aktualności

Bohaterem festiwalu Szalone Dni Muzyki jest w tym roku Beethoven. Festiwal odbędzie się w Warszawie od 23 do 26 września. W programie 32 koncerty. Oto nasze rekomendacje. Pisze Anna S. Dębowska w Gazecie Wyborczej.

Na 10. edycję polskiej odsłony festiwalu Szalone Dni Muzyki złożyło się ponad 600 koncertów kilku tysięcy zaproszonych do Warszawy artystów. Przyciągnęły one ponad 350 tys. słuchaczy. Od początku koncerty odbywały się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, a głównym organizatorem festiwalu była Sinfonia Varsovia.

Szalone Dni Muzyki. Czego nie można przegapić

Nowoczesna formuła warszawskiej imprezy polega na połączeniu dużej liczby krótkich koncertów w ciągu kilku dni, atrakcyjnego repertuaru i niskich cen biletów. Szalone Dni Muzyki (La Folle Journée) narodziły się we Francji w 1995 r. w Nantes. Od momentu powstania wywołały prawdziwą rewolucję w świecie muzyki klasycznej, mają też swoje filie w różnych krajach świata.

W tym roku w Warszawie w ciągu czterech dni odbędą się 32 koncerty w trzech lokalizacjach. Festiwal będzie gościł nie tylko w Operze Narodowej, lecz także w siedzibie Sinfonii Varsovii na Grochowie i w Kościele środowisk twórczych.  

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zaczynają się Szalone Dni Muzyki. Gotowanie z Beethovenem i starcie z Maseckim

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kultura online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna S. Dębowska

Data:

23.09.2021 12:46