EN
12.04.2022, 12:30 Wersja do druku

Warszawa. Wystawa Anny Grzebielskiej w Teatrze 6.piętro

Sztuka na 6. prezentuje wystawę trójwymiarowego malarstwa, płaskorzeźby na płótnie. Prace młodej Artystki, Anny Grzebielskiej, przeniosą nas w świat wolności i niezależności, jaki dają skrzydła. Skrzydła ptaków... i Aniołów.

fot. mat. organizatora

Anna Grzebielska – wystawa malarstwa
Tytuł wystawy: „BE FREE BE TRUE BE YOU”

Wernisaż: 21 kwietnia 19:30 Foyer Teatru 6.piętro
Wystawa: 22 kwietnia – 15 maja Foyer Teatru 6.piętro

Anna Grzebielska / An Ymbryne

Malarka, która na co dzień mieszka i tworzy w Dublinie. Stamtąd właśnie wysyła swoje dzieła do osób z całego świata. Sztuka, którą tworzy jest ogromną pasją i sposobem na wyrażanie siebie.

Wielka fascynacja Aniołami, niezłomna wiara w ich obecność, skrzydła ptaków, które są symbolem wolności oraz emocje są jej niekończącym się źródłem inspiracji. Swoista płaskorzeźba na płótnie, trójwymiarowa struktura jaką nakłada to wyraz ogromnej fascynacji malarstwem i rzeźbą. Chcąc połączyć obie te dziedziny sztuki, artystka stworzyła swój własny styl, z którym chce być kojarzona. Poprzez dzieła, Anna tworzy przestrzeń, w której porozumiewa się ze światem bez słów. Autentycznością, wrażliwością i prawdą zawartą w obrazach, zaprasza we wspólną, intymną podróż po ponadnormatywnym świecie.
Podczas wystawy zostaną zaprezentowane obrazy, w których w roli głównej występują skrzydła, ujęte w odmiennych stylizacjach i zmysłowości. Charakteryzuje je delikatność i subtelność oraz to, co nieuchwytne – wolność!

Skrzydła to symbol swobody i władzy, a także młodości i radości życia.
Każdy z obrazów jest ujęciem chwili, stanu umysłu i wiary w nadchodzące jutro.
Artystka, po raz pierwszy pokaże rzeźby będące wyrazem jej podążania za zmianą.

„Sztuka to emocje; jeśli sztuka wymaga dodatkowego wyjaśnienia, przestaje być sztuką”

www.annagrzebielska.com
https://www.instagram.com/anna.grzebielska/

LINK do opisu wystawy KLIKNIJ TUTAJ

Sztuka na 6.

Wraz z Fundacją Wyższy Poziom Teatru staramy się wspierać działalność w zakresie upowszechniania kultury i sztuki w różnych dziedzinach m.in. teatr, film, sztuka plastyczna, sztuka wizualna, muzyka. Poza produkcją spektakli teatralnych, Teatr 6.piętro realizuje  projekty i wydarzenia specjalne.

Jesienią 2018 r. ruszył projekt Sztuka na 6. Foyer Teatru stało się przestrzenią ekspozycji współczesnej sztuki młodych, polskich artystów: ilustratorów, malarzy, grafików, fotografików i designerów. To szansa dla artystów na prezentację swoich prac szerokiej publiczności, a także wsparcie promocyjne i marketingowe.

W przestrzeni teatralnej gościliśmy już m.in. grafiki Huberta Solczyńskiego, malarstwo Lecha Batora i fotografię Marleny Bielińskiej i Patrycji Toczyńskiej oraz poruszającą trudne tematy wystawę Anastazji Pazury.

We współpracy z warszawską Pragalerią przestrzeń Teatru stała się również miejscem organizacji regularnych aukcji dzieł sztuki współczesnej.

Źródło:

Materiał nadesłany