EN

24.08.2021, 17:06 Wersja do druku

Warszawa. Wernisaż wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca w Teatrze Druga Strefa - w piątek

W stołecznym Teatrze Druga Strefa 27 sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich i odsłonięcie muralu Piotra Młodożeńca. Artysta całemu projektowi nadał tytuł "PRÓSZĘ BARDZO" - poinformował PAP dyrektor Teatru Druga Strefa Sylwester Biraga.

mat. teatru

Inne aktualności

Jak wyjaśniono, "wystawa prezentowana będzie w piwnicach teatru, które od lipca ubiegłego roku zostały zaadaptowane do działalności teatralnej i wystawienniczej".

"Piotr Młodożeniec to grafik, malarz, rysownik, projektant, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych, a nawet świetlnych kompozycji neonowych" - przypomniano w przesłanej informacji.

Urodził się 17 lipca 1956 r. w Warszawie. "Pochodzi z artystycznej rodziny - jest synem Jana Młodożeńca, jednego z najwybitniejszych twórców tzw. polskiej szkoły plakatu i bratem Stanisława Młodożeńca, malarza mieszkającego w USA. W latach 1976-81 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, najpierw malarstwo w pracowni prof. Teresy Pągowskiej, potem sztukę książki w pracowni prof. Janusza Stannego, a dyplom uzyskał w 1981 r. w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego" - napisano.

Przypomniano, że w 1991 r. razem z Markiem Sobczykiem założył spółkę artystyczną "Zafryki", firmę projektującą plakaty, ilustracje, grafikę użytkową. "Był współzałożycielem Szkoły Sztuki (1991) mieszczącej się przez kilka lat na poddaszu warszawskiej kamienicy przy ul. Nowy Świat. Szkoła działała poza oficjalnymi strukturami artystycznej edukacji" - czytamy w informacji.

W 1993 r. otrzymał Grand Prix na Festiwalu Plakatu w Chaumont. W 1998 r. otrzymał srebrny medal na 16. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Wilanowie (kategoria - wydarzenia kulturalne).

Wernisaż wystawy - 27 sierpnia o godz. 20 w Teatrze Druga Strefa (ul. Magazynowa 14A).

Kuratorem ekspozycji jest Małgorzata Dyoniziak. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m.st. Warszawy.

Źródło:

PAP