EN

30.04.2021, 09:48 Wersja do druku

Warszawa. "Teatry są bezpieczniejsze niż galerie i kościoły". Czemu będą otwierane tak późno?

Inne aktualności

Dopiero na koniec maja otwarte zostaną teatry. Przedstawiciele środowiska nie kryją oburzenia. - Mieliśmy być otwarci zaraz po majówce. Zostały przygotowane repertuary, premiery i znowu, jak przez cały poprzedni rok, prawie w przeddzień to wszystko zostaje odwołane - mówił w TOK FM Paweł Łysak, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie.

W przedstawionym przez rząd planie luzowania epidemicznych obostrzeń kina i teatry znalazły się na samym końcu listy. Zostaną otwarte dopiero 29 maja, przy maksymalnym 50-procentowym obłożeniu i pełnym reżimie sanitarnym. Przykładowo muzea i galerie sztuki zostaną otwarte zaraz po majówce (4 maja).

Paweł Łysak reżyser i dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, który był gościem Pierwszego śniadania w TOK-u nie ukrywał, że decyzja o uruchomieniu teatrów na samym końcu jest dla tego środowiska "bardzo bolesna i trudna". - Mieliśmy być otwarci zaraz po majówce. Zostały przygotowane repertuary, premiery i znowu, jak przez cały poprzedni rok, prawie w przeddzień to wszystko zostaje odwołane - powiedział. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Teatry są bezpieczniejsze niż galerie i kościoły". Czemu będą otwierane tak późno?

Źródło:

www.tokfm.pl
Link do źródła

Autor:

tokfm.pl

Data publikacji oryginału:

29.04.2021 13:01

Wątki tematyczne