EN
7.04.2022, 14:36 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Syrena ogłasza kolejną produkcję – musical „SIX”

Od września 2023 r. na scenie przy ul. Litewskiej 3 w Warszawie będzie można zobaczyć musical „SIX". Ten hit West Endu i Broadwayu opowiada o sześciu żonach króla Anglii Henryka VIII. Reżyserką syreniej inscenizacji będzie Ewelina Adamska-Porczyk.

- O tym, że w Teatrze Syrena pasjonujemy się historią, nie trzeba przekonywać nikogo, kto widział nasz autorski musical „Bitwa o tron". Nie zmieniamy kursu, pozostajemy nawet w zbliżonej epoce oraz - co oczywiste - przy naszym ulubionym gatunku - zapowiada dyrektor artystyczny teatru Jacek Mikołajczyk. - „SIX" to petarda, sensacja, przebój. „Don't Lose Ur Head", jeden z jego numerów, na Spotify odsłuchano ponad 50 mln razy. Musical oddaje głos żonom króla Henryka VIII. A one, jak prawdziwe diwy pop, dają oszałamiający występ. „SIX" to podręcznikowy przykład zamiany „history" w „herstory" – oddanie głosu kobietom. Dlatego do reżyserii polskiej produkcji zaprosiliśmy Ewelinę Adamską-Porczyk, znakomitą choreografkę, wspaniałą artystkę i kobietę. Jesteśmy pewni, że zarówno jej głos, głos historycznych postaci, jak i głos wszystkich kobiet wybrzmi donośnie w naszym spektaklu.

Ewelina Adamska-Porczyk do tej pory w musicalach w całej Polsce grała, tańczyła i układała do nich choreografie, teraz zadebiutuje jako musicalowa reżyserka. W Teatrze Syrena można oglądać jej choreografie w „Rodzinie Addamsów” oraz „Kapitanie Żbiku i żółtym saturatorze”, w którym także gra poruszającą rolę Danuty.

Obsada musicalu „SIX” zostanie wyłoniona w otwartym castingu.

Lista kolejnych premier Teatru Syrena:

- „Matylda" (libretto Dennis Kelly, muzyka Tim Minchin) w reż. Jacka Mikołajczyka - 10 września 2022 r.

- „Ira Aldridge" (tytuł roboczy, libretto Jacek Mikołajczyk, muzyka Tomasz Filipczak) w reż. Jacka Mikołajczyka - marzec 2023 r.

- „SIX" (libretto i muzyka Toby Marlow i Lucy Moss) w reż. Eweliny Adamskiej-Porczyk - wrzesień 2023 r.

„SIX" będzie prezentowane w porozumieniu z Concord Theatricals Ltd.

Źródło:

Materiał nadesłany