EN
2.02.2023, 15:01 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Guliwer ogłasza nabór do projektu RówniRóżni.doc

Teatr Lalek Guliwer w Warszawie zaprasza osoby niewidome i słabowidzące w wieku 18+ do przesyłania swoich zgłoszeń w związku z naborem do roli męskiej w spektaklu w reżyserii Julii Szmyt.

fot. mat. teatru

Spektakl powstaje w ramach projektu „RówniRóżni.doc”.

Ze względu na charakter i dokumentalną formę spektaklu poszukujemy aktora - osoby niewidomej bądź słabowidzącej. 

Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia aktorskiego, ale jest ono mile widziane.

Tworzymy przedstawienie dla młodzieży w nurcie teatru dokumentalnego, które jest działaniem powstającym we wspólnym procesie. Biorą w nim udział zarówno osoby widzące jak również niewidome i słabowidzące w różnym wieku. 

Chcemy zaprosić widownię do podróży w świat, w którym zmysł wzroku jest nieobecny.

Inspiracją do powstania scenariusza spektaklu są historie osób, które biorą udział w działaniach projektowych.

Zgłoszenie należy przesłać do 10 lutego 2023.

Premiera spektaklu jest zaplanowana na 23 kwietnia 2023 roku zaś próby od 21 lutego 2023 w Warszawie. Czas trwania prób: do 7 godzin dziennie od wtorku do piątku.

Za przygotowanie roli i zagranie spektaklu premierowego gwarantujemy honorarium do 6000 złotych brutto; wynagrodzenie za wykonanie każdego kolejnego spektaklu to 280 złotych brutto.  

Zgłoszenia oraz etapy:

I etap:

W pierwszym etapie prosimy o przesłanie maksymalnie 3,5 minutowego nagrania video na temat: “Najciekawsza historia, którą chciałbym się podzielić”. Preferujemy nagrania audiowizualne, ale – w uzasadnionych przypadkach, jeśli nie będzie możliwości przygotowania nagrania audiowizualnego – przyjmiemy również nagrania audio.

Prosimy o przesłanie nagrania na adres kuratorki projektu: [email protected] 

Więcej informacji i szczegóły dotyczące zgłoszeń można uzyskać pod adresem: [email protected] lub telefonicznie:  880 527 981

Wytyczne do nagrania audiowizualnego:

całość sylwetki

plan przestrzeni zamkniętej (np. nagranie w pokoju)

dobre oświetlenie 

krótka wypowiedź ustna, niekoniecznie wypełniająca całość nagrania

II etap: 

Spotkanie z wybranymi po przesłuchaniu nagrań kandydatami w Warszawie planujemy na dzień 15 lutego od godziny 12.00, w siedzibie lub okolicach Teatru Lalek Guliwer (ul. Różana 16 – dzielnica Mokotów). 

Podczas spotkania oraz prób do spektaklu zapewniamy obecność asystentki ds. dostępności, wskazówki i pomoc w dotarciu do miejsca spotkania i sali prób a także wszelkie konieczne udogodnienia, w tym architektoniczne.

Działanie Teatru Lalek Guliwer jest realizowane w ramach projektu RówniRóżni.doc - model partycypacyjny teatru, realizowany metodą teatru dokumentalnego, niwelujący dwustronnie bariery w obszarach widzenia, czucia i rozumienia, włączający osoby niewidome, słabowidzące i w spektrum Autyzmu w proces tworzenia spektaklu i oferty od pomysłu do realizacji, w ramach programu „Kultura bez barier” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji na stronie teatru teatrguliwer.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany