EN
30.01.2023, 19:10 Wersja do druku

Warszawa. Teatr 6.piętro wystartował z kampanią SMARTFON OFF. TEATR ON. Teatry z całej Polski zaproszone!

Aktor na scenie jest organizmem "podłączonym do wysokiego napięcia", więc widzi i słyszy wszystko z potrójną mocą. 
- Michał Żebrowski, Dyrektor Naczelny Teatru 6.piętro

Kampania SMARTFON OFF. TEATR ON. powstała z troski zarówno o Aktora na scenie, jak i o Widza na widowni. Ma nagłośnić istotną kwestię społeczną, jaką jest nagminne korzystanie ze smartfonów w teatrze podczas spektakli.

Smartfon stał się nieodłącznym elementem naszego życia, w każdym miejscu i w każdej sytuacji. Używanie smartfona dla niektórych stało się jak nałóg, a wiele osób wręcz nie potrafi się powstrzymać, by przez jakiś czas do niego nie zerkać. Czasem zapominamy, lub nie chcemy go wyłączyć...

 DLACZEGO POWSTAŁA KAMPANIA:

Dźwięki telefonu, wibracje, światło ekranu, odbieranie połączeń, sprawdzanie wiadomości, godziny, robienie zdjęć aktorom podczas spektaklu - każda z tych form korzystania ze smartfona w Teatrze rozprasza aktorów na scenie, przeszkadza innym widzom, ale również wpływa negatywnie na własny odbiór przedstawienia.

STATYSTYKA: TEATRY A TELEFONY KOMÓRKOWE W POLSCE

W Polsce jest 892 teatrów o różnym statusie, charakterze i podległości organizacyjnej (sezon 2019/2020). W tym sezonie odbyło się 1118 premier, zagrano 26 843 spektakli, które obejrzało 4 257 125 widzów. Wg badań CBOS opublikowanych w październiku 2021 aż 96% dorosłych Polek i Polaków korzysta z telefonów komórkowych, z czego zdecydowana większość (78%) używa smartfonów.

Wynika z tego, że na każdym spektaklu teatralnym ta zdecydowana większość publiczności ma przy sobie smartfona. Nam zależy na tym, by te smartfony przez czas trwania przedstawienia były wyłączone.

Zapraszamy instytucje teatralne w całej Polsce do wzięcia w niej udziału.

Więcej informacji na stronie: buntmaszyn.teatr6pietro.pl 

Szczegóły kampanii w prezentacji online.

Czy Ty lub Twoja instytucja chce się przyłączyć do Kampanii? Napisz do nas! [email protected]tr6pietro.pl

INICJATOR KAMPANII: Teatr 6.piętro

Źródło:

Materiał nadesłany