EN
30.01.2023, 19:58 Wersja do druku

Warszawa. STUDIO teatrgaleria w lutym: ferie, sensoryczne podróże w kosmos i „Kora. Boska”

 „A planety szaleją, szaleją (...)”, największe przeboje Maanamu i Kory usłyszymy w lutym w Warszawie w wykonaniu Katarzyny Chlebny. W kosmos przeniesie nas premiera spektaklu „Soniczne Portale: Odyseja subwooforowa” we współpracy z Akademią Teatralną w Warszawie oraz najnowszy spektakl w reżyserii Łukasza Twarkowskiego „The Employees”.

Mówiło się (wręcz krzyczało) „Kora" i każdy wiedział o kogo chodzi. Legendarna piosenkarka z niesamowitą charyzmą, autorka niezapomnianych utworów, wyrazistych stylizacji, a przede wszystkim aktywistka na rzecz demokracji i praw równości dla wszystkich. W niedzielę, 5 lutego na dwóch pokazach w STUDIO usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny w spektaklu „Kora. Boska” z Teatru Nowego Proxima w Krakowie. Baśniowa historia jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie. 

Na premierę spektaklu Soniczne Portale: Odyseja subwooforowa” teatr zaprasza wraz z Akademią Teatralną w Warszawie (premiera: 17 lutego 2023 oraz spektakle 1819 lutego). Twórca – Ciro Goudsmit – inspiruje się twórcami muzyki, takimi jak Sun-Ra, Lee Scratch Perry i wykorzystuje badania nad ruchem, głośniki typu subwoofer, bass shaker, vocoderów i instrumentów własnego projektu. Instalacja stanowi część projektu ZMIANA TERAZ! (CHANGE NOW!), międzynarodowego programu edukacyjnego, którego liderem jest Akademia Teatralna w Warszawie. Na Scenie Malarni zobaczymy Kofi Ayno Yeji Boanyah, La Uyi Ihassee i Agnė Auželytė. 

Po raz pierwszy w STUDIO na Modelatorni gościnne pokazy spektaklu „Papugi” w reż. Tadeusza Łysiaka, którego film „Sukienka” został w 2022 nominowany do Oscara w kategorii dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego. Sztuka na podstawie tekstu Jacka Góreckiego jest opowieścią  o dwóch młodych dziewczynach (obsada: Marianna Janczarska i Dominika Sakowicz) w świecie przesyconym fałszywymi bodźcami z mediów społecznościowych i imprez. W materiałach audiowizualnych gościnnie występują: Piotr Fronczewski, Jan Frycz i Joanna Kurowska (11-12 lutego).

STUDIO kontynuuje współpracę z B'cause Dance Company i gościnnie pokaże artystyczny kolaż „Nie_me słowa” oparty na najważniejszych listach w dziejach ludzkości, które zostały zebrane przez Shauna Ushera w książce „Listy niezapomniane” (4 lutego).

STUDIO zaprasza w czasie ferii zimowych na cykl warsztatów oraz działań twórczych dla dzieci 10+ po Wyspie Jadłonomia. Prowadzący: Marta Dymek, Marcin Pempuś, Gabrysia Górecka, Stanisław Łubieński, Anna Poraj, Marysia Borysewicz i Basia Izydorczyk oraz Damian Kalita i Katarzyna Tadeusz w trakcie kilku dni warzywnej przygody podpowiedzą jak dbać o planetę, klimat i po co jeść warzywa. Każdy napisze swój przepis na przyszłość wspólnie z Martą Dymek. Razem ze Stanisławem Łubieńskim wybierzemy się na spacer gdzie nauczymy się rozpoznawać ptaki i drzewa, które można spotkać w mieście. Będzie też czas na figle-migle czyli swobodną zabawę i planszówki. Ferie w towarzystwie aktora teatru Marcina Pempusia i seniorek Marysi Borysewicz i Basi Izydorczyk. TERMINY: 20-24 lutego, godz. 8.00 –  17.00. ZAPISY DO 10 LUTEGO: [email protected] lub tel: 505 920 254.

W programie również: „Dzikie ciała” z Martą Ziółek - transowa praktyka taneczną na żywo z dj-ką Daisy Dutter (27 lutego) i międzypokoleniowe spotkanie Lotnej Ekipy Teatralnej (28 lutego). Chcesz dołączyć? Napisz: [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany