EN
30.03.2022, 15:45 Wersja do druku

Warszawa. Spotkanie z Sonią Bohosiewicz w BOK

Inne aktualności

1 kwietnia w Białołęckim Ośrodku Kultury odbędzie się projekcja filmu „Inni ludzie” w reż. Aleksandry Terpińskiej oraz spotkanie z Sonią Bohosiewicz, które poprowadzi Łukasz Maciejewski.

W ramach cyklu zapraszamy na projekcje filmowe, a tuż po niej - rozmowy z krytykiem filmowym Łukaszem Maciejewskim oraz jego gośćmi (twórcami filmowymi, aktorami i reżyserami). W kwietniowym spotkaniu przy Głębockiej 66 weźmie udział aktorka Sonia Bohosiewicz.

O FILMIE

"Inni ludzie" to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Fabijański).

Na pierwszy rzut oka Kamil (Beler) i Iwona (Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

O PROWADZĄCYM

Łukasz Maciejewski to dyrektor artystyczny festiwali Kino na Granicy w Cieszynie oraz Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim, kurator programowy festiwalu Tofifest w Toruniu. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych „Fipresci” oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych. Laureat medali „Polonia Minor” oraz „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowym w Łodzi (za osiągnięcia pedagogiczne czterokrotnie wyróżniony Nagrodą Rektora pierwszego stopnia), członek Rady Programowej AMA Film Academy. Członek kapituły „Paszportów Polityki” oraz Nagrody im. Stefana Treugutta dla najlepszego Teatru Telewizji, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, kurator filmowy Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie. Laureat wielu nagród i wyróżnień: dwukrotny laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (czterokrotnie nominowany do tej nagrody), laureat „Złotej Róży”, statuetki „Uskrzydlonego”, „Dziennikarskiej Weny”, „ArtKciuka”, pięciokrotnie nominowany do tytułu „Człowieka Roku Małopolski” w kategorii kultura.

Wydarzenie (projekcja oraz dyskusja) objęte jest projektem WYCHODZĘ Z RODZICAMI, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy (od 15 marca do wyczerpania miejsc) pod adresem mailowym: [email protected] lub pod numerem telefonu (22) 300 48 00.

***

Rozmowy Łukasza Maciejewskiego

"Inni ludzie"

1 kwietnia

Piątek | 18.30

Głębocka 66

Uwaga, link zostanie otwarty w nowym oknie

Grupa wiekowa: 15+

Koszt: 20 zł

Źródło:

BOK Białołęcki Ośrodek Kultury
Link do źródła